מה צריך לדעת שמאי מקרקעין בתל אביב?

שמאי מקרקעין בתל אביב נדרש להיות בקיא ביותר בסביבה הספציפית בה הדירה או כל נכס מקרקעין אחר שאת ערכו נדרש להעריך.

קיימים הבדלים של כ – 20,000 ₪ למ"ר בין רחוב לרחוב ביחס לקרבתו לים או למוקדי מסחר או פנאי מובילים. אמנם מדובר על עשרות מטרים בודדים, אך למרחק זה במטרים השפעה מהותית על שווי הדירות ונכסי מקרקעין אחרים.

הפרשים מהותיים בין רחוב בן יהודה, ויתקין זלטופולסקי והירקון:

יחד עם זאת, לא רק למרחק במטרים מהים השפעה מכרעת על שווי הדירות בפרט וכלל הנכסים בכלל. קיימים רחובות אשר להם ייחודיות היסטורית או תרבותית שמאפיינת פער רב במחירי הדירות.

ניקח לדוגמא את אזור יפו. ביפו קיימת אוכלוסייה מעורבת. שמאי דירות בתל אביב / שמאי מקרקעין בתל אביב יפו נדרש לשליטה מלאה בנתונים הייחודיים של אזור תל אביב יפו. עקב עירוב האוכלוסייה, קיימים פערים בשווי הדירות. ההבדלים יכולים להיות מהותיים בין סמטה לסמטה.

בשנים האחרונות דרום העיר עובר הליך של התחדשות עירונית ושכבות אוכלוסייה שונות מגלות עניין ברכישת דירות ביפו וסביבתה.

שמאי דירות / שמאי מקרקעין המתמחה בתל אביב, ידע לחשב עבורכם את שווי הדירה או כל נכס אחר בצורה מדויקת ביותר.

על מה צריך לתת דגש שמאי מקרקעין בתל אביב – יפו?

בהרבה מהבניינים באזור יפו קיימות זכויות בנייה לא מנוצלות ו/או פוטנציאל לתמ"א 38.

שמאי מקרקעין בתל אביב מומחה, ידע לאתר את תכנית בניין העיר המקנה זכויות בנייה ולהציג בפניכם את ניתוח זכויות הבנייה שהתכנית מתירה. מידע זה הינו מידע קריטי לעסקה ולו, השפעה על שווי הדירה.

בנוסף, יש להיזהר מביצוע עסקאות בדירות שבהם בוצעה בנייה ללא היתר או שקיימת בעיה משפטית לעניין רישום הנכס.

דוגמא לבעיות שיכולות להיווצר עקב בנייה ללא היתר: רכשתם דירה בגודל של 100 מ"ר. ביום שתרצו לקחת משכנתא בשביל לממן את העסקה, תגלו כי הבנייה המותרת על פי היתר בנייה רשמי הינה 60 מ"ר בלבד. במצב זה, ייתכן כי הבנק יהיה מוכן לממן רק את הבנייה שבהיתר ולא יסכים לתת לכם משכנתא על מלא שווי העסקה. בנוסף, הגם אם לא אתם ביצעתם את הבנייה הלא חוקית, תחול עליכם האחריות הפלילית ואף ייתכן ותדרשו להרוס את הבנייה החריגה.

בעיית רישום: באזורים שונים בתל אביב קיימת בעיית רישום משפטית בדירות מגורים אשר אינה מאפשרת לבנק להסתמך על הדירה כבטחון לצורך קבלת משכנתא. במצב זה, אחרי שתחתמו על החוזה, ייתכן כי הבנק כלל לא יהיה מוכן לממן לכם את העסקה ואם תסתכנו בהפרת חוזה ובתשלום קנסות חוזיים מהותיים.

פניה לשמאי דירות / שמאי מקרקעין בתל אביב תחשוף בפניכם את כל הסיכונים המנויים בעסקה ותחסוך לכם עוגמת נפש רבה לצד נזקים כספיים גדולים.

איך יכול שמאי דירות / שמאי מקרקעין בתל אביב לסייע לכם למכור מגרש ולצמצם תשלומים למס השבח?

להמשך קריאה…..

משרדנו פז שמאות מקרקעין מעסיק שמאי מקרקעין עם ניסיון של עשרות שנים הבקיאים במגוון תחומי שמאות המקרקעין.

למשרדנו, הכרות רבה עם תחומי מיסוי המקרקעין וניצול זכויות הבנייה בתל אביב. ידוע, כי בעסקת מקרקעין רב הנסתר על הגלוי, ולכן, אנו נשמח לתת לכם ייעוץ חינם בכל סוגיה.

פז שמאות מקרקעין.

טלפון: 2698*

אתר: https://shamay-mekarkein.com/

המידע הינו כללי בלבד ואינו משפטי. בביצוע פעולה במקרקעין יש להתייעץ עם גורם מוסמך.

דילוג לתוכן