דרום תל אביב שוב בוערת בצל רצח בקטטות בין אריתריאים

עם אלות ודוקרנים, אגרופים ומהלומות, וכנראה עוד אמצעי אלימות נוספים ומגוונים, שוב אנו מדווחים על התפרעויות בדרום תל אביב. האלימות פרצה בצורה סימולטנית בכמה זירות, וצוותי מד"א פינו פצועים לבתי חולים שונים באזורי ת"א השונים. במהלך הפינוי וההגעה של הפצועים לבתי החולים, נקבע המוות של אחד מאותם מעורבים בקטטות.

שוטרי תל אביב נאלצים להתמודד שוב עם קטטות אריתראים

האוכלוסייה התל אביבית כבר ידעה ימים טובים יותר, בפרט האוכלוסייה הדרום תל אביבית. ביממה האחרונה המשטרה פיזרה מתפרעים ועצרה 8 מהם בלבד. במהלך ההתפרעויות אדם מאריתריאה נרצח, כמו גם מקרה נוסף בו אזרח נפצע קש. כל זאת, בכמה מוקדי אלימות באזור של דרום ת"א, שכללו לא רק השלכה של אבנים, אלא גם שימוש באמצעים אלימים אפילו יותר – אלות עץ וברזל וכן דוקרנים מסוגים שונים.

בעוד כי שמונה מתפרעים אלימים נעצרו, במקביל לכך, באזור אחר בתל אביב, התקיימו מחאות הומות אדם אש דרשו בחירות בממשלה הישראלית וכן דרשו למצב של עסקה, כלומר החזרת החטופים שלנו מעזה. זאת, במסגרת של מה שנקרא "יום שיבוש".

את יום השיבוש הנ"ל יזמו ארגונים אשר עוסקים בימינו במחאה כנגד הממשלה. זאת, לציון של לא פחות מאשר 9 חודשים מאז שפרצה מתקפת ה-7 באוקטובר. בתוך כך, צוותים של מד"א בתל אביב פינו פצועים, לרבות גבר אשר נפצע במצב אנוש. אותו פינו לבית החולים על שם וולפסון, כאשר שם, בצער, הרופאים קבעו את מותו.

ת"א – קטטות אלימות והתפרעויות במספר מוקדי אלימות במקביל

מתוך דיווחים ברשת, עולה שהמשטרה מסרה כי זירה אחת, לכל הפחות, פרצה ברחוב הנקרא "תדהר". בתוך כך, שוטרי דרום תל אביב הגיעו לאירוע, שם נאלצו לפזר מתפרעים בעודם משתמשים באמצעי פיזור הפגנות ומחאות.

לפי הדיווחים המתפרסם ברשת, עולה כי באחת מהזירות האלימות, גבר שכב בעודו מאוד מעורפל מבחינת ההכרה. אותו גבר סבל מריבוי של פציעות בכל הגוף אשר מוגדרות בתור פציעות חודרות. העניקו לו טיפול אשר כלל מצד אחד את העצירה של הדימומים, ומצד שני, טיפול בצורת תרופות עבור הכאב.

כמו כן, עולה מהדיווחים ברשת כי במהלך ההתפרעויות צוותי מד"א נאלצו לנסות לטפל בפצוע נוסף אשר היה מוטל על צידי הכביש. זאת, בזירה אחרת ונוספת. בעוד שאותו פצוע היה מחוסר הכרה וללא דופק ו\או נשימה, גם הוא היה מוגדר בתור פצוע של פציעות חודרות.

דבר המשטרה בנוגע להתפרעויות האלימות בתל אביב

עולה בדיווחים ברשת כי ע"פ גורם במשטרה, כמעט בכל רגע נתון קיים איזשהו מתח בין אותן קבוצות המוגדרות בתור "מתנגדי המשטר" לבין קבוצות אשר תומכות בו. בפועל, חשוב להבין שכל העימות הזה בין הקבוצות האלה תופס מקום כאן בעיר תל אביב, עיר כל כך רחוקה ממדינתם של האריתראים.

לפי דברי המשטרה המתפרסמים ברשת, עוד עולה כי בפעמים רבות ישנן התקבצויות של אותן קבוצות ברחבי דרום תל אביב. לא פעם, מספיק שקבוצה מסוימת שמוגדרת פוליטית תזהה אדם אשר משתייך לקבוצה אחרת, ותוך זמן קצר המצב הזה יכול להפוך למרחץ דמים, או לכל הפחות – לקטטה שבה לא רק משליכים סלעים ואבנים אחד על השני, אלא גם משתמשים באלות ברזל ואמצעי אלימות נוספים.  

בשלב הנוכחי הגורמים במשטרת תל אביב דרום עדיין לא לגמרי בטוחים בקשר לסיבת פרוץ הקטטה. בעוד שהיא החלה באזור של דרך ההגנה, היא המשיכה למוקדים אחרים וכן התקיימה בגבול בין שכונת התקווה לתחנה המרכזית. בעוד כי אותה מריבה התפצלה לכמה סמטאות צמודות לדרך ההגנה ושכונת התקווה, הנרצח שנדקר אנושות מת מפצעיו בהמשך. הוא אותר בסמוך לרחוב "תדהר" בתל אביב.

קרדיט תמונה: Vered Barequet / shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן