רבבות מפגינים למען החטופים בתל אביב ובמוקדים שונים בארץ

בעוד כי ההפגנה בצומת עזריאלי הייתה מוקדשת לחטופים בסופ"ש האחרון, המשפחות קראו בדרישה ובתחנונים להצטרף למחאה מול הקריה – צוות זמן תל אביב היה שם כדי לסקר את המחאות.

בצל ההזדמנות האחרונה לעסקה: הפגנות להשבת החטופים

בתל אביב ובמוקדים שונים ברחבי הארץ, רבבות השתתפו בהפגנות למען השבת החטופים ונגד הממשלה. זאת, על רקע מגעים לעסקה הפוטנציאלית האחרונה אשר הונחה על השולחן בין ישראל לחמאס. בצומת עזריאלי בתל אביב, בירשולים, בקיסריה ובמוקדים שונים ברחבי הארץ מארגני ההפגנה השבועית קראו לציבור להצטרף למחאת המשפחות מול שער בגין של בסיס הקריה.

לאחר ההפגנות ליד עזריאלי, אלפי מפגינים צעדו צפונה, כמו גם פרצו מחסומים וכן הדליקו אבוקות בנתיבי איילון. במהלך הערב, קרוב משפחה של אחד החטופים בעזה נעצר לאחר שירד לכביש עם אבוקה דולקת בידיו.

במקביל להפגנות בת"א – עצרת למען אימהות החטופים

במקביל, העצרת השבועית ברחבת מוזיאון תל אביב הוקדשה לאימהות החטופים, כאשר במהלך עצרת זו הוקרן סרטון של אלמוג מאיר ג'אן, שחולץ משבי חמאס. מעיין שרמן, שבנה רון נחטף ונרצח בשבי מנובלי החמאס, נאמה בצומת עזריאלי. במהלך דבריה, מסרה את הדברים הבאים: "רון הפך לסימן קריאה על הפקרה של תשעה חודשים. נתניהו הפקיר את החטופים".

משפחות החטופים מבקשות מהציבור להצטרף למחאה

כ-13 אלף מפגינים השתתפו במחאות בתל אביב ובירושלים, בצפון, כולל בקיסריה ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ. ירון קרמר, ממובילי תנועת אחים לנשק, נאם בקיסריה: "אנחנו לא נרפה מהם לרגע. ניאבק כדי להבטיח שוויון וביטחון".

במהלך השבוע, יתקיימו אירועי שיבוש ומחאה ברחבי הארץ, כולל בתל אביב והמרכז, החל מהבוקר במסגרת "יום של התנגדות". הצפי הוא שהשיא יגיע בערב. זאת, בצמוד לצעדות באזור של בית ההסתדרות וכן בשער הקריה, בגין בתל אביב.

כמו כן, בתחילת השבוע צפויות חסימות של תנועה באזור של כביש החוף, כביש 4 וכביש 6. לפי "המטה של המאבק – חופשיים בארצנו", שמתאם את האירועים, מטרת המחאות היא להפעיל לחץ ציבורי על הממשלה. כמו כן, נראה כי צפויות, בין היתר, גם הפגנות אשר יתקיימו לפי המדווח מחוץ לביתו של יו"ר ההסתדרות (ארנון בר דוד) בעיר קרית אונו. ובקיבוץ אור הנר.

כמו כן, גופים וארגונים למיניהם הודיעו במהלך הימים האחרונים לעובדיהם על מעבר למתכונת עבודה מרחוק במסגרת של המחאות אשר מתוכננות, ביניהם גם, בין היתר, התנועה הנקראת "התנועה הקיבוצית" וכן מוסדות אשר מוגדרים אקדמיים.

קרדיט תמונה: Noa Ratinsky / shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן