חולה קורונה תושב תל אביב ביקש להיבדק – וסורב, עד שפונה לבית החולים במצב קשה

גבר כבן 64 חזר מניו יורק, ונכנס לבידוד ביתי. כשחש ברע, התקשר למד"א וביקש להיבדק בקורונה – אך סורב, כי לא היה לו חום. אחרי שבוע הגיע צוות מד"א וביצע בדיקה, שתשובתה לא הגיעה. בשבת, הוא פונה באמבולנס לבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם, במצב קשה. שם, עשו לו בדיקה נוספת – שיצאה חיובית. משפחתו זועמת: "זו רשלנות"

תושב תל אביב כבן 64, הגיע לארץ מניו יורק לפני פחות משבועיים. הוא נכנס לבידוד ביתי, וכשהרגיש תסמינים כמו שיעול וקוצר נשימה טלפן למד"א – וביקש לבצע בדיקת קורונה. במד"א סירבו, בטענה שאין לו חום. כשהמשיך לחוש ברע, משפחתו התערבה וצוות מד"א הגיע לבצע בדיקה – אך התשובה לא מגיעה. שלשום (שבת), משפחתו גילתה שמצבו קשה, הזמינה אמבולנס – והוא פונה לבית החולים איכילוב שם עשו לו בדיקת קורונה, שיצאה חיובית.

גבר כבן 64, תושב תל אביב, נחת ב-10.3 מניו יורק לאחר שהשתתף בוועידת איפא"ק בוושינגטון. הוא נכנס לבידוד ביתי על פי הנחיות משרד הבריאות, ואחרי מספר ימים החל להרגיש ברע וסבל משיעול, חולשה בריאות וקוצר נשימה.

הוא התקשר למד"א, וביקש לבצע בדיקת קורונה. תשובת מד"א הייתה: "אם אין לך חום – אנחנו לא מבצעים את הבדיקה". הימים עברו, הוא המשיך להרגיש ברע ושב והתקשר – אך במד"א סירבו לבצע את הבדיקה. רק ביום שלישי האחרון, אחרי ההתערבות של קרובי משפחתו, הגיע צוות ובידיו בדיקה.

לחולה נאמר שתהיה תשובה תוך 48 שעות – אך התשובה לא התקבלה. המשפחה התקשרה לקופת החולים מכבי, ולמשרד הבריאות – אך לא הצליחה לקבל מידע על הבדיקה. שלשום, האדם הפסיק לתקשר עם משפחתו. הם הגיעו ודפקו בדלת, הבינו שמצבו קשה – והזמינו אמבולנס שפינה אותו לבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם. אתמול הוא עבר בדיקה בבית החולים שיצאה חיובית – כך התברר שהוא חולה בקורונה.

"אני התקשרתי במשך שעות למשרד הבריאות, למכבי, העבירו אותי מאחד לשני", סיפרה אתמול לורי קציר, קרובת משפחתו של החולה. "הייתה רשלנות בדרך. גם של מד"א שלא באו מיד כי לא היה לו חום, זה המשיך בזה שעד עכשיו בעצם לא ידענו שבבית החולים עשו לו שוב את הבדיקה ושזה יצא חיובי. גם כשידענו שזה קורונה אף אחד ממשרד הבריאות לא יצר איתנו קשר – בשביל לדעת איפה הוא היה, באיזה טיסה הוא היה, עם מי. הרי יש נהג שהחזיר אותו משדה התעופה, אנחנו עדכנו את הנהג היום בבוקר".

החולה חזר לארץ עם טיסה 090 של חברת התעופה יונייטד איירליינס, שנחתה בשעה 15:00 ב-10.3. מי שהיה על הטיסה נדרש להיכנס לבידוד – ליומיים.

עד כה לא התקבלה תגובה רשמית ממשרד הבריאות.

מקור

דילוג לתוכן