מחשבון ארנונה תל אביב – מה חשוב לדעת

לטובת הרשות, וכן לטובת רווחת התושבים, הארנונה היא מס חשוב המאפשר את תחזוקת העיר והטיפוח שלה. עם זאת, לעיתים לא רחוקות חלות טעויות בגבייה, מה שבתורו מאלץ את מחזיקי הנכסים לשלם ארנונה גבוהה שלא לצורך. קראו כאן עבור חישוב ארנונה תל אביב ומידע נוסף.

אפשר לערער על חישוב ארנונה תל אביב?

בעניין חישוב ארנונה תל אביב, יש לציין כי החישוב מורכב מכמה היבטים שונים. לצורך העניין, יש לקחת בחשבון את שטח הנכס וכן את הסיווג אשר נקבע עבורו. בתוך כך, יש לשים לב כי בעלי או שוכרי נכסים של משרד, שירותים ומסחר בד"כ ישלמו ארנונה גבוהה יותר (בהשוואה לבתי מלאכה או אולמות שונים).

עם זאת, יש מקרים בהם ניתן לערער על גובה הארנונה הנקבע. למשל, תיאטרון הבימה בזמנו ערער על החלטת הרשות לגבות ממנו מיסים של ארנונה בהתאם להיותו מקוטלג בקטגוריית "משרדים, שירותים ומסחר". בפועל, כיום תיאטרון הבימה משלם ארנונה מוזלת בעשרות אחוזים עקב הערעור אשר הוביל אותו להיות מקוטלג בקטגוריית "נכסים אחרים". 

בהתאם למה נקבע חישוב ארנונה תל אביב?

בתור התחלה, אם אתם מחפשים מידע לגבי חישוב ארנונה תל אביב, חשוב לדעת כי ברשת קיים מחשבון ארנונה תל אביב אשר מאפשר חישוב מהיר של גובה המיסים בנכסים שונים. בתוך כך, התעריפים של הארנונה נקבעים ע"פ מועצת העיר, כאשר הצו של הארנונה מורכב מ-4 פקטורים עיקריים:

  1. סוג הנכס: חישוב ארנונה תל אביב נקבע בהתאם לסוג הבניין, האדמה החקלאית, הקרקע התפוסה וכו'.
  2. שטח במ"ר של הנכס: זהו נתון אשר חייב להיקבע במדויק על ידי מודד מוסמך, בדרך כלל מטעם העירייה או מטעם צד פרטי כזה או אחר.
  3. האזור בו הנכס ממוקם: מטבע הדברים, ישנם אזורים מסוימים בתל אביב אשר מחויבים בתשלומי ארנונה נמוכים או גבוהים יותר. לצורך העניין, ברמת אביב תשלמו ארנונה גבוהה יותר מאשר בשכונת פלורנטין או בשכונת שפירא.
  4. השימוש שעושים בנכס: האם אתם מתכוונים לגור בנכס? האם זהו נכס למטרה משרדית? למטרת שירותים ומסחר? – בהתאם לכך חישוב ארנונה בתל אביב נקבע.

כמה מילות סיכום על חישוב ארנונה תל אביב

זכרו כי מצד אחד, מחשבון ארנונה תל אביב אמורה להראות לכם את סכום הארנונה המדויק שאתם אמורים לשלם. אבל מצד שני, זכרו כי העירייה לא פעם טועה במהלך חישוב ארנונה תל אביב.

לכן, אם אתם מגלים שבאופן חד פעמי או חמור מכך, באופן שיטתי חייבו אתכם גבוה שלא לצורך, אנחנו ממליצים בחום לקבל סיוע מאת עורך דין ארנונה בתל אביב. האפשרות לשנות את ההחלטות של עיריית תל אביב בענייני ארנונה היא קיימת, אך עליכם לדרוש לעמוד על הזכויות שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן