האם הכלב שלכם מרייר יותר מדי?

אם יש לכם גולדן רטריבר, סביר להניח שבשל מבנה השפה התחתונה השמוטה, הכלב מרייר כמעט כל הזמן. אם יש לכם כלב מסוג אחר של גזע, ואינכם בטוחים האם מידת הריור שלו תקינה או שמא יש בעיה שעליכם לטפל בה, המאמר הבא עבורכם.

ריור מוגבר אצל כלבים

כלב לעיתים יכול לרייר באופן מוגבר בנסיעות, בעת חרדה ובסיטואציות נוספות. חשוב להבין כפי שציינו אצל הגולדן רטריבר, לא תמיד מדובר בבעיה רפואית כלשהי, ייתכן שהכלב שלכם משתייך לרשימת הגזעים אשר באופן טבעי בעלי ריור מוגבר, אם הייתם אצל וטרינר, סביר להניח שקיבלתם על כך את המידע הנחוץ.

מדוע כלבים מריירים יתר על המידה?

כלב יכול לרייר יתר על המידה, כתוצאה ממספר גורמים. ייתכן ויש לו בעיה בשיניים ו/או בחניכיים, אשר גורמת לו לרייר באופן מוגבר. גורם נוסף יכול להיות הפרעה עצבית הקשורה לפעילות של בלוטות הרוק. מסה בוושט גם תגרום לריור, ותאמינו או לא, ריור יתר יכול להיות ביטוי לחרדה כלשהי. לפני שנפרט אודות ריור כביטוי לחרדה, נפרט על ריור בנסיעות, שזו תופעה רחבה יותר.

הכלב שלכם מרייר יותר מדי בנסיעה?

יכול להיות מצב בו כלב שבאופן יומיומי ושגרתי אינו מרייר כלל, מרייר יתר על המידה רק בזמן נסיעה. מדוע? ראשית, זה יכול להיות כתוצאה מחוויה טראומתית של הכלב אשר נוגעת לנסיעה. כלבים רבים אינם חובבי נסיעות, זה יכול לגרום להם חוסר ביטחון, ואפילו תחושת סטרס. הכלב סגור ומוגבל בתנועתו, וחש את ויברציות הנסיעה פי כמה וכמה מאיתנו, גם מבחינת השמיעה.

אם הכלב זוכר ופועל על פי התניה שנסיעה יכולה להיות נסיעה לוטרינר, או שחלילה מדובר בכלב שננטש מרכב, ההתנייה חזקה ממנו ויהיה לו קשה מאוד לשתף פעולה עם הנסיעה. הריור הוא ביטוי לחרדה של הכלב בעת הנסיעה.

ריור כסימפטום לחרדה

חרדה יכולה לבוא לידי ביטוי אצל כלבים באמצעות ריור מוגבר. חשוב לעקוב אחר התנהגות הכלב ולבחון מתי הוא מרייר, באילו מצבים? האם זה נוגע למפגש עם אנשים חדשים? מקומות חדשים? באמצעות מעקב, וטרינר בתל אביב יוכל לבחון את הכלב ולבדוק אם מדובר בהיבט פיזיולוגי או התנהגותי, ולהמשיך משם.

מדוע כלב מרייר בנסיעה?

לעיתים, תופעת הריור מתרחשת אצל כלבים מסוימים רק בזמן הנסיעה. כלב מרייר פתאום בנסיעה, ובכל שאר הזמן לא. לעיתים גם לוקח מספר נסיעות "לעלות" על זה. מדוע זה קורה? לעיתים קרובות מדובר בפחד מנסיעה כתוצאה מהתנסות טראומטית קודמת של הכלב. נסיעה ברכב יכולה להיות אירוע מלחיץ ולא סימפטי כלל עבור כלבים, גם עבור כאלו שלא חוו טראומה ונמצאים איתכם מהיום הראשון לחייהם. הכלבים חווים את המימד שונה מאיתנו, ונסיעה ברכב סגור, כאשר הכלב מוגבל בתנועתו, רעשי המנוע וכלי הרכב נשמעים חזק הרבה יותר, זו בהחלט לא חוויה סימפטית. תוסיפו לזה התנייה כי מדובר בנסיעה לוטרינר, והכלב "יבין" כי נסיעה פירושה חווייה של כאב וחוסר נעימות.

כיצד ניתן לטפל בריור יתר?

על מנת לטפל בריור יתר יש תחילה לאבחן את התופעה אצל וטרינר בתל אביב, אתם יכולים לבצע מעקב עצמאי או מעקב באמצעות השאלות שישאל אתכם הרופא, כגון – באילו מצבים הכלב מרייר, כמה מזן מתקיימת התופעה ועוד. וטרינר בתל אביב יוכל לסייע לכם לאבחן את התופעה ולמצוא את הטיפול הנכון והמתאים ביותר.

במידה ולא מצאתם וטרינר בתל אביב שיכול לסייע לכם עם הבעיה נסו למצוא וטרינרים ברמת גן, גבעתיים והסביבה של תל אביב.

דילוג לתוכן