איך לחזק זיקפה?

בשלב זה או אחר של החיים כמעט כל גבר יחווה קושי להשיג זיקפה, או לכל הפחות לשמור עליה חזקה לאורך זמן. כאשר בעיות אלו מופיעות, בדרגות שונות של חומרה, מתלווים אליהן קשיים נוספים ברמה המנטאלית, הרגשית והזוגית. אין פלא איפה שגברים רבים מחפשים פתרונות עבור זיקפה חזקה, והבשורות הטובות הן שפתרונות כאלו בהחלט קיימים.

חיזוק הזקפה כחלק מאורחות החיים

קודם כל, חשוב להבין כי זיקפה חלשה נובעת מכך שלא מספיק דם זורם בכלי הדם בפין. זרימת הדם הזו היא שמובילה לכיווץ והתרחבות המתבטאים בזקפה. מכאן שאחד הפתרונות הבסיסיים עבור בעיות זיקפה קשור באורחות החיים, שכן אין שום מרחק בין בריאות כללית ובין זיקפה. כך לדוגמא, אחת ההמלצות הבסיסיות היא להקפיד על אורח חיים הכולל פעילות גופנית סדירה ועל תזונה נכונה. שני היבטים אלו משפיעים רבות על יכולת הולכת הדם בכלי הדם, שנוטים להיסתם עקב עלייה במשקל וצריכת מזונות מעובדים עם שומן רב, מלחים וכדומה. אז בתור התחלה, יש להקפיד על אורח חיים בריא, הכולל גם ויתור על תענוגות כמו עישון, מאכלים לא בריאים, שתייה תכופה של אלכוהול וכדומה. לא שחייבים להתנזר מהכל, אבל לפחות להקטין בכמויות ולהכניס שגרה בריאה.

פתרונות טבעיים לזיקפה

יש לא מעט מוצרים בשוק שאמורים לסייע בהשגת זיקפה חזקה ונחשבים טבעיים. כלומר, יש בהם מרכיבים המגיעים מן החי והצומח ולא ממעבדות. הבעיה עם חלק מהמוצרים היא שלא ניתן לדעת עד כמה הם יעילים באמת, ולמעשה הם נסמכים על סיפורים שמלווים תרבויות כאלו ואחרות מזה שנים. לכן כאשר בוחרים במוצרים אלו יש לבחון היטב האם הם עברו ניסויים, כמה נפוץ השימוש שלהם בעולם, מיהי באמת החברה שעומדת מאחוריהם, מהי השפעתם וכיצד היא מושגת על ידי המרכיבים השונים, וכמובן גם אישור של משרד הבריאות.

טיפולים רפואיים

יש כמובן גם תרופות עבור זיקפה חזקה ששמן יצא למרחוק בעשורים האחרונים, כדוגמת הויאגרה, סילנדאפיל, סיאליס וכדומה. באופן כללי, מדובר בתרופות העובדות על עיקרון של עיכוב אנזים מסוים, דבר התורם להגברה משמעותית של זרימת הדם אל הפין. יחד עם זאת, ראוי לזכור כי תרופות אלו לעיתים מלוות בתופעות לוואי. כמו כן, למי שרוצה להשיג שיפור של בעיות זיקפה בטווח הרחוק, מבלי להיות תלוי בתרופה זו או אחרת, כדאי מאוד לנהל אורח חיים בריא כאמור לעיל.

דילוג לתוכן