חדשות טובות, נפתח חלקו המזרחי של פארק המסילה

כל פינה ירוקה נוספת בעיר תל אביב מוסיפה לנו אושר, ולכן גם ידיעה זו. פארק המסילה הוא אחד הפרויקטים המוצלחים והפופולריים ביותר בתל אביב. וכאשר מוסיפים לו מקטע חדש זו בהחלט בשורה משמחת לתושבי העיר והמבקרים במקום. העיר כולה הפכה למפלצת בטון שמנסה לגעת בשמיים, ובאמת חסר לנו קצת מהטבע.

למי שלא מכיר, פארק המסילה הוא פארק ציבורי בדרום תל אביב. הקמתו החלה בשנת 2020 והוא התבצע במסגרת עבודות ההכנה של הקו האדום של הדנקל. בשלבים ההתחלתיים התכנון היא לבנות שם מסילה עילית, דבר שלא היה מאפשר את קיום הפארק. אבל ברגע מסוים מישהו שם בין כל ועדות התכנון והבירוקרטיה התעקש על הפתרון היקר יותר של בניית מסילה תחתית, ואנו זכינו בפינה ירוקה מוצלחת במיוחד.

זוכרים שקיטרתם וסבלתם בגלל כל החפירות שעשו לכם ליד הבית, בגלל כל שינויי התנועה, הרעש והבלגן? אז היום אנחנו מבינים שכל זה היה הכרחי בשביל לקבל את פארק המסילה, וקו הרכבת התחתית תחתיו; שאמנם מתעכבת אבל באמת זה יקרה בקרוב.

הפארק נמצא על תוואי מסילת הברזל העות‘ומאנית, תוואי שבו היום עושה שימוש הרכבת הקלה אך היא עוברת מתחת לפני האדמה ומשאירה לנו רצועה ירוקה על פני השטח. כלומר הפארק שאתם מסתובבים בו הוא למעשה התקרה של מנהרת הרכבת.  בגלל האופי המיוחד של תוואי הרכבת, כך הפארק הוא גם צר וארוך. לאורכו תוכלו למצוא שבילי אופניים, שבילי הולכי רגל ושטחים ירוקים ונעימים.

עד היום פארק המסילה עבר בין הרחובות פינס לקויפמן והתחבר למתחם התחנה. עם פתיחת חלקו המזרחי הוא מגיע עד רחוב יהודה הלוי ויוצר רצף ארוך וירוק שעושה טוב לתל אביבים. ויש עוד למה לחכות, בעתיד הלא רחוק יפתח גם המקטע השלישי שייקח את הפארק מערבה לכיוון הטיילת.

פארק המסילה זוכה להצלחה רבה. לאורך כל שעות היום תוכלו למצוא בו אנשים רבים, מזוגות אוהבים המחפשים טיול רומנטי, דרך משפחות ועד רוכבים ורצים העוסקים בכושר גופני. לאורך הפארק נפתחים בתי קפה ויש כאן פעילות רבה בסופי השבוע. לפעמים נראה כאילו הפארק הזה תמיד היה שם, אבל האמת שהוא צץ לנו פתאום בדיוק כאשר התאוששנו ממגפת הקורונה.

ולצד ההצלחה הגדולה של הפארק, התנועה בו אף צפויה לגבור עם הפעלת הקו האדום של הרכבת, דבר שיאפשר גם לתושבי ערים אחרות ליהנות מגישה קלה ומהירה אל הפארק. בתחומי הפארק תוכלו למצוא את תחנת אליפלט, וסמוך לקצהו המזרחי תחנת אלנבי.

דילוג לתוכן