הבחירות מתקרבות והבלאגן חוגג

אז מדינת ישראל שוב הולכת לסיבוב בחירות, ושוב הכל נראה אותו דבר. איננו מתכוונים לדבר על סוגיות פוליטיות או להביע תמיכה במועמד זה או אחר, אבל אנחנו כן רוצים לזעום על הלכלוך שאתם (הפוליטיקאים) משאירים לנו. וגם איננו מדברים על הלכלוך שיוצא לכם מהפה והתרומה שלכם לפילוג ואלימות – אנחנו מדברים על הזבל שאתם משאירים לנו ברחובות.

מפלגות ישראל, כולן ללא יוצא דופן, טובות בתליית שלטים באישון לילה. אנו מתעוררים בבוקר ורואים שלטי שמשונית תלויים על הגשרים ובצידי הדרכים, ופוסטרים מודבקים לקירות נתיבי התחבורה. המפלגות גם טובות בהורדת שלטים…

כאשר אלו הם השלטים של המפלגה היריבה. אבל יום למחרת הבחירות הן נעלמות. הן עוסקות בעניינים חשובים יותר של רקימת קואליציות ומינויים פוליטיים, וכנראה שאין להם כוח להוריד את השלטים ולנקות את רחובות העיר.

גם ככה קשה לנו לשמור על העיר נקייה

אנו רוצים את תל אביב נקייה, ירוקה ונעימה. ולפעמים אנו גם מצביעים לפוליטיקאים שמבטיחים לנו הבטחות כאלו. אך נאה דורש ונאה מקיים. אם אתם מבטיחים לנו עתיד טוב יותר, לפחות תראו זאת בצורת ההתנהלות שלכם.

הציבור התל אביבי, והישראלי בכלל, מרגיש עכשיו כמו הורים שמנסים לחנך את ילדיהם לסדר את כל הצעצועים שהם פיזרו בבית. אם יש לכם ילדים קטנים, אתם בוודאי מכירים את המצב.

הילדים משחקים, וברגע שהם מאבדים עניין, הבלאגן נשאר במקומו. זה ממש לא שונה כאשר מדובר בפוליטיקאים שלנו – כאשר המשחק שלהם נגמר, אנחנו נשארים עם הבלאגן.

גם ככה תל אביב היא עיר עמוסה בבעיות וקשה לנו לשמור עליה נקייה. אנו לא צריכים עוד ניירות שיתעופפו לנו במרחב הציבורי. אנחנו לא צריכים את שלטי השמשונית ואת האזיקונים הפלסטיים שנשארו גם אחרי שהיריבים הפוליטיים או פנאטיים חסרי סבלנות לדמוקרטיה תלשו אותם.

על מי זה בכלל עובד

פוליטיקאים יקרים, לא רק שאתם מלכלכלים לנו את העיר, זה גם לא עובד. תסתכלו במראה ותשאלו את עצמכם בכנות על מי הדברים הללו עובדים.

לא ראיתי ביביסטים מצביעים ללפיד בגלל שמישהו סנוור אותם באיילון עם תמונה של לפיד, לא ראיתי מצביעי מרץ שמים ציונות דתית בקלפי בגלל שמישהו עמד בכניסה לקלפי וחילק להם דף נייר.

אנחנו מצביעים או לא מצביעים לכם על סמך מה שעשיתם או לא עשיתם. אנחנו לא מתרשמים מתעמולת הבחירות שלכם, כי אנחנו בטראומה מההתנהגות הבהמית שלכם בכנסת.

דילוג לתוכן