אוכל לארנבים – יותר מורכב ממה שחשבתם

קצת רקע על הארנב שלי

לאחר סיפורים ודעות שונות לגביי מה אוכלים הארנבים, כמו הדעה הנפוצה: "ארנב אוכל גזר וחסה". ובכן, הסיפור הוא לא ממש כזה. כאן אדבר על אוכל לארנבים מהנסיון שלי.

את סניקרס אימצתי לפני ארבע שנים מחווה שמצילה ארנבים, אווזים, חזירים, עיזים ועוד. סניקרס הארנב היה בגיל חצי שנה כשאימצתי אותו. בגיל כזה הארנב נחשף לסוגי חציר שונים. את חציר האספסת שצרך לפניי, יש להפסיק לספק לו בגיל שמעל לחצי שנה, כי יש בו כמות גדולה של סידן. רק במקרים מיוחדים כשהוטרינר ממליץ, יש לספק לו את חציר האספסת.

לגביי חציר 

חשוב מאוד שיהיה חציר זמין לארנב בכל שעות היום. חשוב לשמור את החציר רענן ולכן מומלץ בכל יום להחליף את החציר שלא נאכל, בחציר "חדש". סוגי החציר שאני מספק לסניקרס הם: טימוטי, אורצ'ארד, חציר שיבולת עדינה וחציר פרח היסמין, אבל בעיקר חציר שיבולת עדינה.

סניקרס הארנב מקבל שתי ארוחות ביום:

בוקר:

כופתיות – בהתאם למשקל גופו, הוטרינר הורה לי לתת לו 30 גרם של כופתיות (2% ממשקל גופו).אני משתמש בכופתיות איכותיות של חברת "Versele-Laga", לסוג הספציפי קוראים: "Complete Cuni Adult". סוג הכופתיות האלו לארנב בוגר הומלצו לי ע"י כל מגדל ארנבים שנתקלתי בו וכמובן שהוטרינר שלי אישר זאת.

ירקות עליים – הוטרינר המליץ לי לספק לארנב מגוון ולכן אני נותן לו 3 סוגים שונים של ירקות עליים. כשנגמרת לי הכמות, אני קונה כמות חדשה במגוון אחר. הכמות: 3-4 גבעולים של פטרוזיליה, 2-3 עליי חסה, 2-3 גבעולים של כוסברה.הירקות המתאימים לתזונת הארנב שאני משתמש ומחליף בינהם הם: כוסברה, פטרוזיליה, שמיר, סלרי, אורגנו, טימין, חסה, קייל, תרד, באק צ'וי, עלי חרדל, עלי חובייזה והרשימה נמשכת..

ערב (לאחר 12 שעות):

ירקות עליים: שוב, 3 סוגים שונים של ירקות עליים ופעם בשבוע חטיף טבעי: חתיכה קטנה (חצי אצבע) של גזר או גמבה, תפוח ירוק או בננה.

(לא מספק לו כופתיות. הכופתיות הן אוכל לארנבים שנחשב כמזון משלים, ולכן מספקים אותו רק פעם אחת ביום ולפי הכמות שמתאימה למשקל גופו של הארנב וההמלצה שקיבלתי היא 2% ממשקל גופו).

לסיכום

כאן פירטטתי לכם באיזה אוכל אני משתמש בשביל הארנב שלי. יש עוד ירקות עליים ועוד סוגיי חציר שונים וכמובן שגם כופתיות וחטיפים. תוכלו לחפש כמו שאני מצאתי בקהילת הארנבונים בפייסבוק ובאתרים שונים באינטרנט כמו ארנבים.com – עוד סוגי אוכל לארנבים שאפשר לתת לארנב שלכם.

מאחל לכם להינות מחיה מדהימה ומתוקה זו ולהתייחס אליה כפי שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם, באיכפתיות, אחריות, מסירות, דאגה והכי הכי חשוב – המון אהבה 🙂

דילוג לתוכן