מה אכפת לו לים – עונת הרחצה נפתחת בצל המלחמה והמתקפה האיראנית

עונת הרחצה נפתחת בצל המלחמה והמתקפה האיראנית

איראן שולחת שלל כטב"מים וטילים לישראל, המלחמה בעזה עוד מתרחשת, החטופים עוד לא שבו ומצב הרוח הלאומי בהחלט לא בשיאו – אך הים הוא אותו הים, השמש היא אותה השמש ואין כמו בילוי בחופי הים היפים של תל אביב כדי להצליח לנשום ולהירגע. ואכן, בתזמון לא פחות ממושלם, תיפתח מחר (שני) עונת הרחצה לשנת 2024 ב-13 חופי הרחצה בתל אביב. עונת הרחצה תימשך כחצי שנה, עד ל-31/10,

שינויים שחשוב להכיר

השנה, בחוף אביב, או חוף הדולפינריום המחודש כפי שהוא מכונה לעתים, לא יתקיימו שירותי הצלה בשל הקמת מרכז חדש לספורט ימי. כלומר, ייעוד החדש של החוף הוא ספורט ימי בלבד. שירותי ההצלה במקום עברו לחוף גאולה שנמצא בסמוך. השינוי משאיר עדיין 13 חופי רחצה עירוניים עם כל השירותים הנדרשים שחולשים על כל רצועת החוף של העיר – מצפון לדרום.

זמני הפעילות בחופים הם: עד 16:45 בחודשים אפריל ומאי, עד 17:45 ביוני ועד 18:45 בחודשים יולי-אוגוסט. יש לציין כי לצד השירותים הבסיסיים שמציעים החופים – שירותי הצלה, מלתחות, כסאות ים וכו, כל החופים מונגשים לחלוטין ומאפשרים גם לאנשים עם מוב=גבלויות ליהנות מבילוי בים. ההנגשה כוללת שבילים המותאמים לכסאות גלגלים המגיעים עד לקו המים, שירותים ומלתחות מונגשים, וכן מלתחות ייחודיות לתינוקות.

שימוש במתקני החוף במחיר סמלי

בעירייה מדגישים כי גם השנה ניתן יהיה להשתמש בשירותי החוף במחירים סמליים למחזיקי דיגיתל (4 ש"ח לשימוש במיטת שיזוף ו-2 ש"ח לשימוש בשמשיית חוף). אפליקציית החופים של תל אביב מאפשרת להזמין ולשלם עליהם מראש וכמו כן לקבל את כל המידע הדרוש על 13 החופים העירוניים הפתוחים לרחצה: שעות פתיחה, השירותים המוצעים בחוף, הוראות חניה, דרכי הגעה, עדכון מצב המים, הטמפרטורה, גובה הגלים ועוד. השנה תעניק העיר למפונים ולחיילים שנמצאים בעיר הטבות דיגיתל למרות שאינם תושבי העיר.

עוד מבטיחה העירייה כי היא תמשיך בפיקוח על המחירים במסעדות המופעלות על ידי זכיינים בחופי הים. בבתי העסק יהיו מספר מוצרים מפוקחים (פיתה, קפה וארטיק) אליהם תצטרף השנה גם ארוחה עסקית – 7 ימים בשבוע שלא תעלה על 60 שקלים, צ'יפס ב-25 שקלים ומנת אבטיח ב-30 שקלים. אם אין ברצונכם לרכוש מזון בחופים, ניתן להביא מזון מהבית אך חשוב לזכור כי חל איסור על הכנסת כלים חד"פ לחופים וכי הקנסות על כך גבוהים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן