אישור קונסטרוקטור יורם כליפה

אם אתם רוצים להוריד או להוסיף עוד אלמנט בבית שלכם, צריך קודם כל אישור של קונסטרוקטור אשר הדבר חלילה לא יפגום ביציבות של הבניין.

ככה למשל אם אתם רוצים לעשות אצלכם בבית שינויים אשר כוללים הזזות או הריסות של עמודים, אכן חייב אישור קונסטרוקטור. בארץ ישראל אין המון מודעות, גם אצל השיפוצניקים והאדריכלים, שאכן יש צורך באישור של קונסטרוקטור מומחה להמון שינויים משמעותיים אשר קשורים אל הבית.

אם אתם מבצעים תוכניות בנייה ללא אישורים של מהנדס, אתם עלולים לעשות שינויים בבית אשר יגרמו לחוסר של עמידה בתקן במקרה הטוב, ולאסונות איומים במקרה הרע מאוד, כמו קריסה של קירות ושל תקרות.

אם בחרתם לשפץ, אתם לרוב משתמשים באנשי מקצוע כמו אדריכלים ומעצבי פנים, אבל זאת לא העבודה שלהם, אתם מופתעים? אז תופתעו אבל זה ממש לא. האדריכל הוא אחראי על הצורה של המבנה, אך המהנדס אחראי להוציא לפועל את כל החזון של האדריכל ככה שהמבנה יהיה הכי יציב והכי בטוח.

אישור של קונסטרוקטור לפני הוספה של עומס על המבנה

המקרה השני שבו אתם תצטרכו קונסטרוקטור הוא כשתרצו להוסיף משהו מאוד כבד אל הבית ולכן הוא יכביד על השלד של המבנה. לכל מבנה יש הגבלה של עומס כמובן, כלומר מה השלד שלו באמת יכול לשאת, ואם אתם עוברים את ההגבלה הזאת, זה יכול להסתיים מאוד לא טוב.

מתי זה פוגש אותכם בחיים? לדירות שלכם יש שני חלקים אשר הם מאוד מוגבלים בעומס הכבד שהם יכולים לשאת ובלתי אפשרי לעשות איתם את מה שאתם רוצים. בנוגע אל מרפסות וגג, כשאתם רוצים לשים במרפסת שלכם לדוגמא, בריכה, או להתקין ג'קוזי במרפסת שלכם או בגג, כשאתם רוצים לסגור מרפסת, או להוסיף מרפסת או בכלל לבנות חדר נוסף. 

בכל המקרים האלה אתם תצטרכו אישור מקונסטרוקטור מומחה אשר הבית שלכם באמת מסוגל לעמוד בכל העומס, ותקבלו ממנו הנחיות מדויקות על כמה עומס ברמת הדיוק אתם יכולים לשים על המבנה. במקרה של תוספות של בנייה למשל, לפי החישוב של העומסים על המבנה הקונסטרוקטור בנוסף גם ימליץ האם כדאי לכם לבנות באמצעות בנייה קלה או לא וכיצד לבצע אותה.

מתי צריך לפנות לקונסטרקטור

אם כבר הבנתם שאתם זקוקים אל אישור קונסטרוקטור , אז מתי אתם צריכים לפנות אליו בתהליך של הבנייה? לקונסטרוקטור אתם פונים דבר ראשון בתחילת התהליך. אם אתם רוצים לעשות שיפוץ, חשוב לפנות לקונסטרוקטור דבר ראשון בשביל לראות מה הן האפשרויות של השיפוץ אשר עומדות מולכם, זוהי נקראת "בדיקת התכנות".

יכול מאוד להיות שהחלום שלכם הוא מרחב פתוח, אך אין אפשרות כזאת מהבחינה של המתווה של העמודים בדירה, ככה שגם אם אדריכל או מעצב פנים עשו עבורכם את החלל, השיפוצניק יאלץ לעצור אותם באמצע השיפוצים בגלל שהוא יתקל בכמה אלמנטים אשר לא ניתן להסיר מבלי לפגוע בכל היציבות של הבית.

קרדיט תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן