לימודי ערבית עסקית – המדרשה לערבית וביטחון

לימודי ערבית עסקית

בשנים האחרונות נחתמים יותר ויותר הסכמים שונים עם מדינות ערב, מה שיוצר בשבילנו הישראלים עולם שלם של הזדמנויות עסקיות במדינות בהן עוד לא ייצרו קשרים מסוג זה. היכולת ליצור קשרים עסקיים יכולה להרחיב את העסק שלנו ולגרום לו לשגשג ולצמוח בצורה משמעותית, וכדי לעשות זאת בצורה הקלה והיעילה ביותר, יש צורך בלימודי השפה הערבית.

למה כדאי ללמוד ערבית

יצא לנו לשוחח עם רונן דוד, המנהל של המדרשה לערבית וביטחון, על מנת להבין מהן הסיבות שגורמות לכל כך הרבה אנשים מחפשים ללמוד ערבית מדוברת (למידע נוסף על קורס ערבית מדוברת) . הסיבות ללימודי השפה משתנות מאדם לאדם אך לרוב מתחלקות ל-4 סיבות עיקריות: הרצון לעבוד בשירות הביטחון, הרצון לגשר על הפער בין היהודים והערבים, הרצון ללמוד שפה נוספת בכללי, ובפרט את השפה הערבית מפני שהיא שפה הנחשבת קלה ללמידה, והסיבה האחרונה היא על מנת לפתח קשרים עסקיים בארץ ובעולם.

הזדמנויות בעולם הערבי

אם פעם רוב אנשי העסקים ביקשו ללמוד את השפה האנגלית על מנת לקיים קשרי מסחר וקשרים עסקיים עם לקוחות בינלאומיים, כיום בעקבות ההסכמים עם מדינות ערב השונות, מגמה זו משתנה לכיוון לימודי השפה הערבית. לימודי השפה העברית יכולים ליצור הזדמנויות עסקיות רבות ולהפוך את כל התהליך ההתקשרות בינכם לבין השותפים העסקיים שלכם לקל, נוח ומוצלח הרבה יותר. בדיוק כמו שעבורנו, לעשות עסקים בעברית יהיה הרבה יותר פשוט ונוח, כך לתושבי מדינות ערב יהיה נוח יותר לבצע את ההתקשרות בשפה הערבית. כשאנחנו לומדים את השפה של עמיתנו העסקיים, אפילו ברמה בסיסית, נקודת הפתיחה שלנו תהיה גבוהה יותר משל המתחרים שלנו ולימודי השפה יסייעו לנו לסגור עסקאות רבות ביעילות.

כיצד לימודי השפה הערבית מסייעים לנו ביצירת קשרים עסקיים?

ישנם כמה פרמטרים עיקריים בהם לימודי השפה הערבית מסייעים לנו ליצירת קשרים עסקיים:

  • לקוחות חדשים – כשאנחנו מדברים שפה זרה, אנו יכולים להגיע ללקוחות חדשים אליהם אולי לא הינו מגיעים אלמלא למדנו את השפה שלהם. לימודי השפה הערבית מאפשרים לנו לשוחח עם יותר לקוחות ולהרחיב את העסק שלנו לקהלים חדשים בעולם.
  • יתרון על המתחרים – ברגע שקשרי המסחר נפתחו עם מדינות ערב השונות, התחרות על הקשרים העסקיים עלתה שלב. כיום ישנם עשרות אם לא מאות אנשי עסקים המעוניינים להיות הראשונים שיצרו קשרים ושיתופי פעולה עם עסקים מקומיים אחרים. כשאנחנו לומדים את השפה הערבית, אנו מגיעים עם יתרון מובהק על המתחרים שלנו, ויכולים להגיע ללקוחות רבים יותר שאולי לא שולטים בשפה האנגלית.
  • שליטה בסיטואציה – פגישות עסקיות הן דבר מלחיץ אליהן יש להתכונן מראש, וכשאנחנו מבצעים עסקים עם לקוחות אשר מדברים בשפה שונה משלנו, אנחנו לא תמיד יכולים לדעת מה הם חושבים ועל מה הם משוחחים בניהם. כשאנחנו לומדים את השפה הערבית, אנו יכולים להשתמש ביכולת זו על מנת להבין את השיח המדובר בחדר, ולדעת בדיוק מה הלקוחות שלנו חושבים. יתרון זה הוא יתרון אדיר השומר עליכם ושם אתכם בעמדת יתרון על הלקוחות.

התרבות הערבית

מעבר ליתרון של למידת השפה הערבית, כשאנחנו ניגשים ללימודי השפה אנחנו מקבלים ההצצה גם לתרבות הערבית העשירה. בין התרבות הערבית והשפה הערבית ישנו קשר הדוק שיכול להיות משמעותי ביותר עבור אנשי עסקים המעוניינים להיפגש עם אנשי עסקים ערביים מהעולם. התרבות והשפה הערבית קשורות לדת המוסלמית ולקוראן ולכן מומלץ מאוד להכיר את הרקע של עולם זה לפני שניגשים לפגישה עסקית.

במסגרת לימודים נכונה, תוכלו לקבל את הכלים הנדרשים לכם כדי להבין את התרבות הערבית, ובעזרת כלים אלה לתקשר בצורה טובה יותר עם אנשי העסקים הערביים. לפני הנסיעה שלכם לפגישה, כדאי להכיר את המנהגים הערביים, הקודים החברתיים, החגים השונים, הפתגמים אותם דוברי השפה נוהגים להכניס בשיח יום יומי ועוד אלמנטים נוספים שיגרמו לפגישה שלכם להיות מוצלחת ומבטיחה.

ערבית עסקית – הקלף המנצח

אין ספק שאדם הדובר את השפה הערבית, אפילו ברמה בסיסית, יכול לפתוח לעצמו דלתות רבות בעולם העסקי. הביקוש ללימודי השפה גדל בצורה משמעותית, ומגמה זו נמצאת בעליה בעיקר בזכות הפעולות אותן מבצעת הממשלה לקירוב מדינות ערב. בעזרת לימודי השפה, נצליח לגשר על הפער וליצור לעצמנו הזדמנויות חדשות.

אז ההמלצה שלנו, נצלו את שעות הפנאי ולמדו ערבית, אין ספק שבראייה קדימה, זה הדבר הנכון לעשות ובמיוחד עכשיו כשדלתת העולם הערבי נפתחות בפנינו לעסקים.

תמונה – FREEPIK

דילוג לתוכן