אפליקצית פנגו בדרך לרכישת GETT

אפליקצית תשלומי החנייה המוצלחת פנגו בדרך להשלמת העסקה לרכישת אפליקציית שיתוף הנסיעות GETT, אשר מתכוננת להמשיך לפעול תחת אותו שם.

חברת פנגו הישראלית, המפעילה את אפליקציית תשלומי החנייה, הודיעה כי חתמה על הסכם  לרכישת אפליקצית המוניות GETT. שווי העסקה הוא 175 מיליון דולר.

העסקה נחתמה מול בעלי המניות: Vostok New Ventures Ltd (VNV), Access Industries and MCI Capital.

Vostok New Ventures Ltd מוכרת את חלקה (43.4%) עבור 83 מיליון דולר, מחיר הנמוך בכ 11.2% משווי המניות נכון לסוף מרץ.

לצורך השלמת העסקה יש צורך באישור הרשות להגבלים עסקיים.

אפליקציית GETT נוסדה בשנת 2010, ומציעה שירותי מוניות. בשנת 2018 נרשמה ירידה של 1.8 מיליארד דולר בשווי החברה, וכיום היא מפעילה שירות רק בישראל ובבריטניה.

לפני מספר חודשים קיבלה את האישורים להפעיל שירותי מוניות משדה התעופה בן גוריון לכל חלקי הארץ, דבר שיש לו משמעות כלכלית גדולה בשוק המקומי.

למרות הדאגות כי החברה תיפגע בעקבות המלחמה, היא דווקא מתאוששת ומראה ביצועים חזקים בשנת 2024.

משמעות העסקה

נכון לעכשיו לא צפויים שינויים גדולים. שתי החברות צפויות להמשיך לפעול בצורה עצמאית ונפרדת, וגם לא צפויים שינויים במצבת כוח האדם.  למרות כי חברת GETT גרמה להפסדים רבים לבעליה, חברת פנגו מתכוונת להמשיך את פעילות ההסעות והמשלוחים של המותג GETT, גם בארץ וגם בחו“ל (כיום פועלת רק בבריטניה).

ג׳ונתן אלון, מנכ“ל חברת פנגו, מסר כי הוא מאמין מאוד בחברת GETT כחברה צומחת ורווחית, ומאמין כי יש לה פוטנציאל עסקי יוצא דופן. הוא מוסיף כי זוהי הבעת אמון בכלכלה הישראלית, במיוחד בתקופה זו.

אלון הוסיף כי יש לחברת פנגו תכניות משמעותית לפיתוח העסקי של GETT, אך לא מסר פרטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן