"עלטה" – חדר חושך קהילתי חדש בתחייה 14

"עלטה" - חדר חושך קהילתי חדש בתחייה 14

חדר החושך יהיה בית של יצירה, לימוד ושיתוף לכל אוהבי הצילום האנלוגי

אירוע הפתיחה, יום שישי 17 במאי, התחייה 14 ת"א

בעולם דיגיטלי שבו ה AI והרשתות חברתיות השתלטו על עולם התוכן הויזואלי, קסמו של הצילום האנלוגי מקבל פתאום משמעות חדשה. על רקע זה נפתח חדר חושך קהילתי חדש בשם "עלטה", שיושק במתחם התחייה 14, מרחב מלאכה ויצירה בדרום תלאביב, ביום שישי 17 במאי.

חדר החושך החדש, הממוקם בסטודיו במבנה המלאכות המיתולוגי, יהיה חלל שמספק מרחב התנסות ולמידה עבור צלמים מתחילים ומומחים כאחד, בו יוכלו לשתף נסיון, טכניקות צילום, ובעיקר אהבה לפיתוח והדפסת תמונות מפילמים. בעקבות פרץ נוסטלגיה והעובדה שצלמים רבים שמרו את ציוד הצילום היקר שלהם, כמו גם האסתטיקה הייחודית שרק צילום אנלוגי יכול לספק – עלטה מחזירה את הצילום האנלוגי לקידמת הבמה.

מייסדי עלטה הם דר ברים – צלם אנלוגי ובוגר מסלול "אמנות הצילום" בבית הספר מוסררה, ועידן וינברן, צלם וידאו אנלוגי (8 ו-16 מ"מ), מנהל אמנים ומוזיקאי.

לדברי עידן וינברן "יותר ויותר אנשים מגלים כיום את הקסם של אומנויות יצירה ומלאכות ידניות. צעירים רבים מוציאים מהארון מצלמה של אמא או של סבא, דווקא בעידן הסמארטפון, בזמן שהטכנולוגיה מציעה לנו כלי צילום מתקדמים ויכולת עריכה ללא סוף, "עלטה" שואפת לחזור לשורשים, ולהחזיר את הצילום והפיתוח האנלוגי בחזרה לחיינו – צילום שמתבצע באמצעות פילם ועובר תהליך פיתוח, הדפסה וסריקה, בו ניתן להעניק טקסטורה ואופי מיוחדים לצילומים. מדובר בעבודת יד, תהליך איטי ומתוחכם שמגיע עם הסגולות הייחודיות שלו ועם אסתיקה בלתי מלוטשת ומגורענת שלא פשוט לייצר בתהליך דיגיטלי, ומייצרת מין איכות ייחודית שקשה להסביר"

אביטל חפר, מנהלת פרוייקטים, מחלקת אימפקט של קבוצת ריאליטי: "התחייה 14 כמרחב מלאכה ויצירה הפך לקהילה תוססת של אמנים ויוצרים, בעלי מלאכה מסורתיים וגם סטארטאפים מגניבים שעובדים יחד בשיתוף פעולה. "עלטה" היא תוספת מרתקת וטבעית לקהילה שלנו, אני בטוחה שהתרבות האנלוגית שהיא מביאה תשתלב היטב בעולם התוכן של יצירה וחדשנות שאנחנו מטפחים בתחייה 14."

לרגל הפתיחה, יתקיים אירוע חווייתי של תרבות אנלוגית, שיכלול מיצב אמנותי המורכב מפרינטים שצולמו ופותחו על ידי חברי הקהילה, סשן חי של פיתוח והדפסת פילם שישודרו על גבי מסכים בחלקו המואר של הסטודיו, והכל לצלילי הופעה חיה של Alek Lee ודי.ג'יי שינגן לפני ואחרי סט על טהרת הויניל.

תאריך: יום שישי, 17 במאי, 2024

שעה: 17:00-12:00

מקום: התחייה 14, תל אביב סטודיו 118

www.alata.space

"עלטה" - חדר חושך קהילתי חדש בתחייה 14

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן