הקלות חורף 2021: עד כמה הציבור התל אביבי מוכן לפתיחת חנויות רחוב

Furmiga Stock / Shutterstock.com

אנחנו ממש בפתח של 2021, ויחד עם הזזת שעון החורף כנראה שגם מגיעות הקלות קורונה מסוימות. כשמדברים על הקלות קורונה לקראת חורף 2021, מדברים גם על פציחת חנויות רחוב. עד כמה הציבור התל אביבי ממושמע לקראת החלטה זו?

מגזין זמן תל אביב יצא לבדוק בשטח: עד כמה הציבור התל אביבי ממושמע, עוטה מסכות ומוכן לקראת השלב של פציחת חנויות רחוב? אין ספק כי ישנן מחיר של פגיעה אנושה בכלכלה בישראל, ולא רק בגלל סגירת העסקים בתל אביב. למעשה, תעשיות רבות ושווקים בעולם האטו את הפעילויות העסקיות בחודשים האחרונים. תל אביב לא שונה מהבחינה הזו. אם כך, האם הציבור התל אביבי כבר שבע? האם די והותר לעסקים סגורים בכל פינה?

האם תל אביב מוכנה לפתיחת חנויות רחוב בעקבות הקלות קורונה?

אין ספק, בכדי להגיע למצב שבו חנויות רחוב, סופרים וקניונים עובדים בצורה שוטפת – כולנו חייבים להיות ממושמעים. הצוות של מגזין זמן תל אביב יצא לבדוק בשטח: עד כמה הציבור התל אביבי ממושמע ומוכן לקבל הקלות קורונה?

מסתבר שבכל מקום בו תטיילו בתל אביב, תוכלו לראות את רוב האנשים העוטים מסכות ונשמעים להוראות משרד הבריאות. למעשה, אם תטיילו בפריפריות השונות בארץ, אתם תוכלו לראות תמונה די שונה. מאחר שתל אביב היא עיר מטרופולין, היא גדושה ועמוסה בפקחים ושוטרי סיור. ומאחר שזה ככה, אזרחים תל אביביים בדרך כלל לא לוקחים סיכון ואכן נשמעים להוראות.

מטרופולין: עד כמה בכלל ניתן להסתובב ללא מסכה בעיר גדושה פקחים?

בפריפריות מאידך, אנחנו עדים לנוכחות מאוד נמוכה ומצומצמת של משטרה, מה שמוביל אנשים רבים להסתובב ללא מסכות עטויות. בסופו של דבר, לאזרחים תל אביביים כמעט אין ברירה. ניתן לראות כאן בתל אביב משטרות ופקחים בכל מקום.

ואין ספק שהפקחים והשוטרים כאן עושים את העבודה שלהם בעיר. למעשה, בתור תושבים תל אביביים, אנחנו בהחלט יכולים להעיד מניסיון אישי על 2 דוחות שקיבלנו בעבר בעיר. אם כך, עושה רושם כי הציבור התל אביבי אכן ממושמע מספיק בכדי לזכות לאות חנויות רחוב פועלות באופן שוטף.

נלחמים בנגיף אבל משמידים את הכלכלה

בסופו של דבר, אנחנו אמנם נלחמים כאן הנגיף, אבל אנחנו משמידים במקביל מדינה שלמה ועסקים רבים, תרבות וחברה, רוח וכלכלה. אין ספק שהמצב חמור והתחלואה בחברה עולה לסירוגין, אבל אנחנו חייבים לנשום כלכלית, עסקית, חברתית ורוחנית.

אנחנו אמנם עדיין לא נמצאים במצב של 200 נדבקים ליום או אפילו קרובים לכך, אבל אנחנו רואים שאנשים נשמעים יותר ויותר להוראות משרד הבריאות. נכון לכתיבת שורות אלו, אנחנו עדיין מתמודדים עם כמות לא מבוטלת של נדבקים בכל יום. מה שמוביל לשאלה הבאה – עד כמה כל ההגבלות האלו באמת עוזרות?

תל אביב רוצה לראות מסחר שעובד ופועל תחת הנחיות משרד הבריאות

אנחנו רוצים לראות מסחר שעובד, חברה מתוקנת ועסקים שחוזרים לנשום. נכון לכתיבת שורות אלו, אנחנו מדווחים כי בשבת האחרונה (24.10.20), היה לנו כאן בישראל שפל בדיקות קורונה. בנקודה זו אנחנו רוצים לפנות אליכם, גולשי מגזין זמן תל אביב – הקפידו לערוך בדיקות קורונה אם אינכם מרגישים בטוב. אם מישהו מבן משפחתכם גם הוא חווה תסמינים חשודים, הפצירו בו להיבדק גם כן.

מגזין זמן תל אביב ימשיך לעדכן אתכם בענייני קורונה, אבל בהחלט לא רק. עד הפעם הבאה, שמרו על עצמכם ותעטו מסכות.

דילוג לתוכן