האם מירי רגב תהיה זו שתציל את תושבי תל אביב מאגרת הגודש?

משרד האוצר פרסם לפני כשבועיים את מיקומי שערי תשלום אגרת הגודש בתל אביב. על פי התכנית, שנהגתה כדי להתמודד עם עומסי התנועה הכבדים בגוש דן, תושבי חלק משכונות העיר ייאלצו לשלם כמה עשרות שקלים ביום אם יחליטו לצאת משכונתם אל מרכז העיר ברכב.

חברת מועצת העיר ציפי ברנד מתנגדת נחרצות לתכנית ופרסמה עצומה שהצליחה לצבור תוך מספר שעות יותר מ-13 אלף חתימות, לאחר שעברה בין התושבים מפה לאוזן ברשתות החברתיות.

"עיריית תל אביב נרדמה בשמירה"

"רפורמת הגודש" צפויה להיכנס לתוקף בשנת 2025. על פי התכנית, יחולק גוש דן לשלוש טבעות שחצייה של אחת מהן תאלץ את החוצה לשלם אגרה. הטבעת הפנימית היא העיר תל אביב-יפו.

גבולה הצפוני נקבע בשדרות רוקח וגבולה הדרומי במרכז יפו. המשמעות היא שתושבי שכונות צפון העיר, ביצרון, כפר שלם, נווה עופר והשכונות הדרומיות של יפו ישלמו כמה עשרות שקלים ביום כדי לנוע ברכב בתוך העיר בה הם מתגוררים.

לדברי ברנד, היא עצמה נחשפה ל"רפורמת הגודש" בשלב מאוחר מאד. היא האשימה את עיריית תל אביב בכך ש"נרדמה שמירה" ואת ראש העיר רון חולדאי בכך שהגיבו מעט מדי מאוחר מדי להחלטה.

עוד כתבה ברנד בעצומה כי הפתרון ארוך הטווח לבעיית עומסי התנועה הוא תחבורה ציבורית יעילה ומספקת אך סייגה את דבריה והוסיפה כי תחבורה שכזאת לא תהיה בשנים הקרובות, פרט לקו האדום של הרכבת הקלה שאמור לפעול בין פתח תקווה לבת ים ולהיפתח בחודשים הקרובים.

לדבריה, אגרת הגודש החדשה תקשה עוד יותר על התושבים שמתגוררים בשכונות שהתחבורה הציבורית נגישה להן פחות. על כן, מסבירה ברנד, כל כך הרבה תושבים בעיר נאלצים להחזיק ברכב.

לבסוף, אמרה ברנד כי בכוונתה להתנגד לתכנית באופן פורמלי ולהגיש לצד ההתנגדות את העצומה, עליה חתמו כאמור מעל 13 אלף תושבים ותושבות.

תפקידה של ח"כ מירי רגב בממשלה הבאה עשוי לשנות את התמונה

במידה ויוחלט חי חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) תשמש כשרת התחבורה הבאה, ההתנגדות שמתכננת להגיש ברנד עשויה להתייתר. רגב כבר הצהירה בעבר שככל שהדברים תלויים בה, בכוונתה לבטל את אגרת הגודש לחלוטין.

אם זה יקרה, דווקא השרה שדיברה רבות על שינוי סדרי העדיפויות ושימת הפריפרייה הגיאוגרפית במרכז, תהיה זו ש"תציל" את תושבי תל אביב מתשלום מס נוסף על התניידות ברחבי העיר.

תמונה – wikipedia

דילוג לתוכן