הפעילה שפי פז הותקפה במהלך אירוע של עמותת 'אליפלט' בתל אביב

פעילת מחאת תושבי דרום תל אביב, שפי פז, הותקפה בשבוע שעבר באירוע שארגנה עמותת "אליפלט" המעניקה סיוע למהגרים זרים. לדברי פז, באירוע, שהוקדש למוזיקה אפריקאית ונערך בפארק אריאל שרון, לא הובלט כי ההשתתפות בו  היא תרומה לעמותה. על כן, החליטו פז ופעילים נוספים להפגין באירוע על מנת ליידע את האנשים הרבים שהשתתפו בו כי דמי הכניסה הם למעשה תרומה לעמותה. פז הוסיפה כי האלימות שספה מהווה "עליית מדרגה מסוכנת".

השמיעה הקלטות "מעצבנות" והותקפה

פז מספרת כי הגיעה להפגין יחד עם עוד כמה פעילים כדי להפגין נוכחות. היא והמפגינים הנוספים השמיעו קטעים מוקלטים שלטענתה "עיצבנו את המארגנים". בשלב זה מתארת פז כי אחת הנשים במקום חטפה את הבידורית בה הושמעו ההקלטות. פז מתארת כיצד רצה אחריה לכיוון החניון במקום. האישה, כך היא מתארת, הטיחה את הבידורית ברצפה. אז לדבריה הגיע גם בחור נוסף שדחף אותה בכוח בשתי ידיו. פז מספרת כי נפלה לאחור וראשה הוטח בקרקע. היא נפצעה וסבלה מחתך עמוק בראשה.

לדבריה, לאחר שנפלה הגבר שדחף אותה ברח מהמקום ונעלם בתוך הקהל הרב שהגיע למופע. כשהגיעה המשטרה למקום כבר נעלמו עקבותיו.

למרות התקיפה, ההופעה נמשכה כסדרה

פז טוענת כי כאשר השוטרים הגיעו למקום בו קרתה התקיפה הם ביצעו תשאול קצרצר ואמרו לה להגיש תלונה בתחנת המשטרה. פז הגישה תלונה ומחכה לטיפול של המשטרה בנושא.

בהמשך הגיעו למקום גם חובשי מד"א שבשל פציעת הראש ממנה סבלה החליטו לפנות אותה לבית החולים, שם נערכו לה בדיקות מקיפות כולל בדיקת CT. בעקבות התקיפה סובלת פז מחבלות בגב, בידיים ובראש.

פז טוענת בנוסף כי למרות התקיפה, ההופעה שארגנה עמותת "אליפלט" נמשכה כסדרה. לדבריה, מנכ"לית העמותה עלתה לבמה והודתה למארגנים מבלי להזכיר את התקיפה שארעה. לדבריה, השוטרים במקום שקלו להפסיק את האירוע אך לבסוף החליטו שלא לעשות כן.

המשטרה: מנהלים את פעולותינו ללא משוא פנים

לדבריה של פז, מקרה אלימות נוסף התרחש ארבעה חודשים קודם לכן ברחבת תיאטרון הבימה כאשר לדבריה פעילת שמאל דחפה אותה. היא טוענת כי שוטרים שעמדו במקום ראו את המתרחש אך לא עצרו את האישה. במקום זאת הם אמרו לה כי עליה להגיש תלונה במשטרה. פז הגישה תלונה אך התיק נסגר.

בתגובה מסרה משטרת ישראל כי היא מנהלת את פעולתה "ללא משוא פנים וללא הטייה כזאת או אחרת".

תמונה – wikimedia

דילוג לתוכן