מיהו טוען רבני? פירוט על תפקידיו השונים

ובכן, ייתכן כי לא פעם יצא לכם לשמוע על המונח "טוען רבני", גם במידה ומעולם לא באמת הזדקקתם לשירותיו.

אך רובכם לא באמת יודעים מיהו הטוען הרבני ובאיזה אופן הוא שונה מעורך דין שכן, בין אם מדובר על רב ובין אם מדובר על אדם רגיל, אנחנו כאן במטרה להסביר לכם לעומק את הנושא כך שבמידה ואכן תזדקקו לשירותיו של טוען רבני, הרי שתוכלו לדעת באופן חד משמעי כיצד לקבל את הייצוג ההולם ביותר בעת בה אתם מגיעים אל בית הדין הרבני.

מקומו של עורך הדין

מיותר לציין כי יחד עם חלוף השנים האחרונות, יותר ויותר זוגות מבינים כי בעת בה הם פונים אל בית הדין, הרי שעורך הדין לא מחזיק באפשרות לסייע לזוג במידה נרחבת, זאת במיוחד לאור העובדה כי ההכשרה של עורכי הדין אותה הם עברו במשך שנים ארוכות כולל רק את הדין הפלילי.

זאת בעוד כי בית הדין הרבני עוסק בכל הסובב סביב הדין העברי, דבר שעורך הדין אינו בקי בו. כמו כן, אפשר לומר כי הבעיה הזו באה לידי ביטוי בצורה משמעותי תחת ההחלטה בהתקבלה על ידי בית הדין הרבני הגדול, החלטה בה ביקשו להורות כי עורכי הדין הסטנדרטיים לא יוכלו לבצע ייצוג בבתי הדין הרבניים בכל הסובב סביב דיני משפחה המתנהלים בהם.

מנגד, מיותר לציין כי לא ייתכן מצב בו ימליצו לזוגות לפנות אל בית הדין ללא הסתייעות בייצוג הולם שכן, ברוב המוחלט של המקרים לא יהיה להם שום מושג לגבי הזכויות שלהם. על כן, לא מעט זוגות שהרגישו כי אין להם כל אפשרות ייצוג בעת בה הם מגיעים אל בית הדין הרבני, לא פעם מצאו את עצמם במצב בו הם מרגישים חסרי עונים כאשר מצוקתם הגיעה עד לכנסת.

שורה תחתונה

לא מעט אנשים שומעים את צד המילים טוען רבני ובטוחים כי מדובר למעשה באישיות רבנית, בעוד שהמציאות הינה אחרת לחלוטין שכן, טוען רבני הוא למעשה אדם אשר טוען טענות בבית הדין הרבני.

על כן, אדם אשר מעוניין לבצע שימוש בטוען רבני חייב ללמוד במוסד לימודי אשר מוכר על ידי הנהלת בתי הדין הרבניים ובעת בה ישלם שלוש שנות לימוד, יוכל להתחיל לעבור בחינה על החומרים השונים בין אם מדובר על החוק ובין אם מדובר על הדין העברי.

כך שבמידה ואתם מעוניינים לקבל רישיון על מנת להפוך לטוענים רבניים, הרי שעומד בפניכם תהליך הכשרה ארוך של חמש שנים לכל הפחות בעת בה רק בסופם תוכלו סוף כל סוף לקבל את הרישיון הנחשק במטרה להתחיל להשתלב בבתי הדין השונים בתור טוענים רבניים.

קרדיט תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן