מקצוע שמאות המקרקעין – מספר נקודות חשובות

שמאות מקרקעין הינו מקצוע שמתנהל בשוק בלי זירת מסחר מרכזית ובגלל זה כל הערכות של השווי מתבצעות בצורה פרטנית. לפי החוק במדינת ישראל, הערכה שמאית קורית על ידי שמאי מקרקעין מורשה. התפקיד של שמאי המקרקעין זה ללמוד ולהבין את כל המרכיבים של העסקה, כאשר הוא צריך בנוסף גם להתמצא בעוד שלל נושאים בתחום של הנדל"ן, בכל התחומים הכלכליים וכמובן גם בתחומים ההנדסאים.

בשביל להיות שמאי מקרקעין מומחה ומוסמך, צריך קודם כל לעמוד בכל התנאים ושלל בחינות של המועצה של שמאי המקרקעין. אחד התחומים הכי מרכזיים בעבודה של שמאות המקרקעין הוא הביצוע של הערכת שווי הנכסים. במשרד שמאי מקרקעין  איכותי, מבצעים הערכה של שווי נכסים, תוך כדי איסוף מידע איכותי ומקיף על הנכס ועל הסביבה שלו, ובחינה של כל המאפיינים של הנכס.

סקירה של דירה שמוצעת למכירה

משרד שמאות מקרקעין מפרט את המיקום של המבנה, הרחוב, מספר הבית, פרטים מלאים של הנכס ברשם המקרקעין כמו הגוש, החלקה וגם התת חלקה.

מספר הקומות שיש בתוך המבנה, באיזה תאריך הוא נבנה, מה הגודל של הדירה מבחינת השטח, כמות החדרים, הנראות של המטבח, כמות חדרי הרחצה, ממ"ד, מרפסות, מחסנים, המצב הפיזי של הדירה וכל המערכות שלה עם כל המידע המפורט הנוסף על הדירה עצמה. השמאי מקרקעין מצרף תמונות אותנטיות של הדירה מכמה זוויות צילום.

טיפול בתביעות פיצויים

שמאי מקרקעין בתל אביב לדוגמא, מתעסק בין היתר גם בליווי של תביעות פיצויים בגלל ירידה של ערך בנכסים בעקבות אישור של תכנית בנין עיר. שמאי מקרקעין מוסמך עוסק בליווי תביעות של כל בעלי הנכסים אשר נפגעו, עריכה של אומדני הצפי לירידת הערך, חוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין, ייצוג בעלי נכסים מול הרשויות ועוד כדומה.

בסוף עבודתו של השמאי מוגש דו”ח שומה, שמספק תמונה אובייקטיבית על הנכס, והוא כולל הערכה מקיפה על המצב של הנכס, תוך התייחסות מלאה אל השינויים עתידים בשוק והמצב של הנכס כיום. כדאי לכם מאוד להיעזר בשירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין מוסמך בכל עסקה אשר תבצעו במקרקעין. השמאי יוכל לעזור לכם באמצעות שלל רחב של שירותים בכל התחום של שמאות מקרקעין.

כללי

מקצוע שמאות המקרקעין כולל בתוכו המון ידע בכל הכללים האוניברסליים לכל הערכות השווי שבתחום המקרקעין ודמי השימוש הראויים לתחום המקרקעין, ידע משפטי נרחב לגבי הטיב של הזכויות של פלוני במקרקעין נבחרים, וידע איכותי במיסוי אשר מהווה מרכיב מאוד דומיננטי בחישוב שך התועלת הכלכלית לכל בעלי הזכויות. קיימת ספרות מקצועית מאוד רחבה והמון כתבי עת לכל הנושאים של השמאות מקרקעין בארץ ישראל ובעולם.

קרדיט תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן