אורתופד ילדים בתל אביב – טיפולים וחשיבות ההתמחות בתחום

אורתופד לילדים הוא איש מקצוע מוסמך שהוא בוגר של בית הספר לרפואה, בוגר תכנית התמחות בתחום הניתוח האורטופדי ואדם אשר השלים את ההתמחות השנייה הנוספת שלו באורתופדיית ילדים.

אורתופד ילדים דואג לילד מאז הלידה ועד שהוא מגיע אל גיל ההתבגרות. ההתמחות ברפואה של ילדים היא הליבה של הפרקטיקה הרפואית שלו, והאופי הכל כך ייחודי של הטיפול הרפואי והכירורגי הזה לכל הילדים מגיע בזכות הלימודים, האימונים המתקדמים וכמובן כל הניסיון בפרקטיקה.

אורתופד לילדים הוא רופא אשר מתמחה באבחון ובטיפול במצבים אורטופדיים שונים בתינוקות, פעוטות, ילדים בבית ספר, מתבגרים וכמובן בני נוער.

כל הניסיון וההכשרה שלו מאוד קריטיים לכל הקשור אל הטיפול שלו במצבים אורטופדיים לכל הילדים, לריפוי של המצבים הבריאותיים. בגלל שהילד עדיין גדל, כל עניין הטיפול בשברים או במצבים אורתופדיים שונים אחרים בהרבה שיקולים וטיפולים מסוימים אשר מותאמים אישית להבטחה אחראית של המשך הגדילה התקין ללא רבב לטווח הארוך.

חשיבות התפקיד

כמו שאפשר למצוא רופאים אשר מתמחים בכמה תחומים שונים, כמובן כמו אורתופד ילדים בתל אביב אשר מתמחה בדרך כלל במספר נושאים מסוימים, והוא גם מספק טיפול להמון מצבים אורטופדיים גם מולדים וגם נרכשים, שהרבה מאוד מן המצבים האלה הם נדירים או שהם ייחודיים לילדים.

המחויבות שלו לטיפול בילדים בלבד, מרחיבה לגמרי את כל הידע והניסיון שלו בטיפול בכל המצבים האלה. הוא מקדיש את מיטב הכישורים המקצועיים שלו לסיוע לילד לשגשג ולממש כמובן את כל הפוטנציאל הגדול שיש לו.

טיפולים אשר ניתנים על ידי אורתופד ילדים

ילדים הם בתכלס מבוגרים פשוט קטנים. הם לא תמיד יכולים לתקשר על כל מה שבאמת מטריד אותם, הם לא תמיד יכולים לענות על כל מיני שאלות רפואיות, ולא תמיד הם מצליחים לגלות באמת סבלנות ולשתף פעולה בזמן הבדיקה הרפואית. מנתחים אורתופדים של ילדים יודעים בדיוק איך לבחון את הילדים ולטפל בהם בצורה שמרגיעה אותם וגורמת להם לשיתוף פעולה מלא.

בנוסף, אורתופד של ילדים משתמש בציוד אשר תוכנן במיוחד בשביל ילדים. במרבית הקליניקות ניתן לראות שהם מסודרות ומעוצבות מראש בשביל הילדים, כולל חדרי בדיקה וחדרים בשביל המתנה, אשר מכילים המון צעצועים, קטעים של וידאו וחומרי קריאה של ילדים, בשביל המטרה ליצור סביבה שהיא מאוד נוחה ולא מאיימת.

פגיעות חמורות

פגיעות חמורות בקרב ילדים הם נקעים, שברים ועוד פציעות גפיים אחרות, אשר מטופלות בעזרת קיבוע וגבס או בכלל ניתוח, בהתאמה אל הצורך הקיים. אורתופד ילדים מתמחה אפילו בטיפול בילדים בעלי מחלות נוירו-אורטופדיות, כמו שיתוק מוחין.

התחום הזה ממשיך להתפתח בצורה קבועה, וכל הטכניקות החדשות נלמדות ומותאמות בהתאמה מלאה אל הטיפולים בהתאם אל הצרכים השונים של כל הילדים. הרופא מלווה ילדים אשר סובלים ממצבים כרוניים, כמו מחלות המופיליה, מחלות אונקולוגיות שונות, ואפילו הפרעות אכילה, במסגרת הטיפול הכללי.

קרדיט תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן