קידום אתרים באמצעות תוכן חזותי: כך תגבירו את המעורבות באתר עם תמונות וסרטונים

ככל שהתחום של קידום אתרים הולך ומשתכלל, בעלי אתרים נתקלים באתגרים הקשורים למעורבות המשתמשים. זהו שוק תחרותי ולכן בעלי עסקים שואפים, בצדק – להתבלט מעל מותגים אחרים ולהגדיל את שורת הרווח.

יש מגוון גדול של כלים ואסטרטגיות שמסייעים להגביר את מעורבות המבקרים באתר ותוכן חזותי, כלומר סרטונים ותמונות, הם מהכלים היעילים ביותר. מה הדרך הכי טובה להשתמש בתוכן חזותי וכיצד קידום אתרים נתרם מכך? על כך לפניכם.

תוכן חזותי נקלט במהירות ומעורר רגש

חשוב להבין כי לתוכן חזותי יש כוח רב, הודות לביולוגיה האנושית. תמונות וסרטונים מעובדים מהר יותר מטקסט וגם משתמרים חזק יותר בזיכרון. לכן רצוי להשתמש בהם בכל פרויקט של קידום אתרים, לצד תכנים מעניינים ובעלי ערך. באופן זה, מבטיחים גם כי האתר ייתן מענה לכל העדפות צריכת התוכן ולא יפספס את אלו הנוטים להבנה חזותית, לצד אלו הנוטים להבנה טקסטואלית. 

מעבר לעיבוד המהיר, לתמונות וסרטונים יש יכולת לעורר מנעד רחב מאוד של רגשות אנושיים. תמונה אסתטית או סרטון ערוך ומופק בקפידה, יכולים להכיל ניואנסים קטנים המהדהדים נרטיב רלוונטי לקהלי היעד, להתעלות אפילו מעל מחסומי שפה אם קיימים וכך להדק את הקשר בין הקהל למותג. מעורבות רגשית בונה אמון ונאמנות למותג וכך מגבירה את המעורבות ותורמת לקידום האתר.

קידום אתרים בנושאים מורכבים

בהמשך לכך, יתרון נוסף של תוכן חזותי הוא היכולת שלו לפשט ולהנגיש תוכן מורכב. קידום אתרים נוגע לכל סוגי האתרים: החל באתרי תדמית פשוטים ואתרים העוסקים בנושאי לייף סטייל ונושאים נוספים שהם חלק מחיי היום-יום וכלה באתרים בנושאים מורכבים כגון ביוטק, קריפטו ומגוון עצום של נושאים נוספים שלא תמיד נהירים לקהל הרחב.

לכן, תכנים כגון אינפוגרפיקות, סרטונים הסבר מונפשים, אלמנטים גרפיים ועוד, יכולים "ליידד" ולהנגיש נושאים אלו ולהפוך אותם למרתקים ומובנים גם למשתמש הממוצע.

קידום אתרים על-ידי מניעת נטישה מהאתר

תוכן ויזואלי מרתק ומושך, חיוני לתחום של קידום אתרים משום שהוא משאיר את המשתמשים באתר. תמונות וסרטונים באיכות גבוהה מפתים את המבקרים להמשיך לגלול בדף ואף "לטייל" לדפי אתר נוספים וכך מפחיתים את שיעור היציאה מדף הבית ואת שיעור הנטישה מדפים נוספים באתר.

בתגובה, מנועי החיפוש מפרשים את המעורבות הממושכת הזו כסימן לתוכן בעל ערך, הנחשב לאחר הפרמטרים המובילים ב SEO ותורם להעלאת הדירוג של האתר בחיפוש בגוגל.

קידום אתרים בעידן המדיה החברתית והמכשירים החכמים

אם היה ספק לגבי החשיבות של תוכן ויזואלי באתר, הרי שעלייתן המטאורית של פלטפורמות כמו אינסטגרם, Pinterest ו-TikTok מדגישה את התפקיד הדומיננטי של הוויזואליות בדפוסי צריכת התוכן של ימינו.

לא קשה לפספס כי מעורבות המשתמשים בסושיאל מדיה גבוהה מאוד ואת המודל הזה רצוי להעתיק גם לתחום של קידום אתרים. יש סיכוי גבוה יותר שתוכן חזותי ישותף, יקבל תגובות ויהפוך לוויראלי, מה שמגביר את הנוכחות המקוונת של המותג ומחזיר תנועה אורגנית לאתר הראשי.

עליית הרשתות החברתיות הולכת יד ביד עם העלייה בשימוש במכשירים חכמים. למעשה, רשתות אלו מראש בנויות לצריכת תוכן דרך המכשיר הסלולרי (על אף שאפשר כמובן גם לגלוש בהן דרך המחשב).

לכן, חשוב כי התוכן הוויזואלי יהיה בנוי באופן רספונסיבי, בהתאם לגישת Mobile-First, השמה דגש על צריכת תוכן דרך המכשירים החכמים. תמונות וסרטונים מטבעם מותאמים יותר לגדלי מסך משתנים בהשוואה לגושים גדולים של טקסט, מה שמבטיח חווית משתמש חלקה במכשירים שונים ומגביר את המעורבות.

תוכן חזותי משדר אותנטיות

לצד כל המוזכר לעיל, חשוב להזכיר גם כי תוכן ויזואלי משדר אותנטיות ויכול לבנות ולגבש את אמינות המותג. בעידן של פייק ניוז והפצת מידע שגוי ומטעה, סרטונים כמו עדויות לקוח או הצצה מאחורי הקלעים של העשייה העסקית, מאפשרים למותגים לטפח את מערכת היחסים עם הקהל שלהם. 

העתיד של קידום אתרים עם תוכן חזותי: תוכן אינטראקטיבי

מסרטוני 360 מעלות ועד אינפוגרפיקה אינטראקטיבית, תחום התוכן החזותי האינטראקטיבי, משתכלל כל הזמן. גם AR ו-VR יכולים להפוך אתרים למרחבים דינמיים ותלת ממדיים, ולהציע למבקרים מסעות חווייתיים יוצאי דופן. יתר על כן, עם השילוב של AI, ניתן ליצור חוויות אינטראקטיביות מותאמות אישית המותאמות להעדפות והתנהגויות אינדיבידואליות, מה שהופך את התוכן לרלוונטי ומרתק יותר.

במקום צריכה פסיבית, משתמשים הופכים לחלק מהנרטיב ומעמיקים את הקשר שלהם עם התוכן ועם המותג. זה מוביל לזמני שהייה ארוכים יותר באתר, להגברת הסבירות להמרות וכאמור גם להצלחה מוגברת בתחום של קידום אתרים. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, אימוץ הכלים הדינמיים הללו יהיה חיוני למותגים כדי להוביל במרוץ הדיגיטלי.

תוכן חזותי לא חייב להיות "רציני"

בהמשך לכל האמור לעיל, חשוב לציין כי תוכן ויזואלי יכול וצריך לכלול אינפוגרפיקה מקצועית, תמונות וסרטונים עשויים היטב, אך אפשר גם לבצע קידום אתרים באמצעות תוכן ויזואלי קליל יותר: סרטונים מאוירים, מימים, גיפים משעשעים ואמצעים נוספים שיכולים להגביר את המעורבות בקרב קהל צעיר יותר, מבלי לפגום ברצינות ובאמינות המותג.

קידום אתרים עושים רק אצל המומחים – WEBS

לסיכום, התחום הדיגיטלי נהיה תחרותי מתמיד ולכן, יש צורך באסטרטגיות מעורבות יעילות. ב WEBS  אנו מתמחים בין השאר בתחום של קידום אתרים באמצעות שימוש אסטרטגי מתוחכם בתוכן חזותי. אנו מתחייבים להשקיע את כל הידע ואת כל הניסיון שצברנו בתחום כדי לסייע לכם להגביר את הנוכחות המקוונת של המותג וליצור מעורבות גבוהה של הקהל שלכם, שתוביל לעוד המרות ולהגדלת הרווחיות.

קרדיט לתמונה: Freepik

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן