האקרים מאיימים לפרסם מידע סודי של נתניהו ואלפי ישראלים נוספים

איומי הסייבר בישראל; מה חשוב לדעת, במה זה עלול לעלות לנו וממה להישמר? – קראו כאן.

למרות התפתחות הטכנולוגיה והגנות אבטחת המידע, איומי הסייבר בישראל ובעולם לא רק שלא נחלשים, אלא שבמהלך השנים האחרונות רק גוברים. במקרה הזה, אנחנו הולכים לדבר על בית החולים בבני ברק, אחת הערים עם הצביון הדתי בישראל. כיצד בית חולים זה קשור לאיומי סייבר וניסיון סחיטת מיליונים של שקלים? – הנה תיאור המקרה בנקודות:

  1. בשנים האחרונות התאשפזו בכירי ממשל, רבנים גדולים ואפילו ראש הממשלה נתניהו באותו בית חולים בבני ברק.
  2. לאחרונה קבוצת האקרים פרצה למערכות המידע ולמאגרי הנתונים של אותו בית חולים, וכעת היא דורשת כופר של עשרות מיליוני שקלים.
  3. קבוצת ההאקרים טוענת שאם היא לא תקבל את הכופר הנדרש, היא תפרסם פרטים מביכים על בכירים בממשלת ישראל ועל רבנים גדולים ומוכרים בארץ.

המצב הנוכחי – קבוצת ההאקרים מאיימת עדיין בפרסום מידע רפואי אישי של בנימין נתניהו.

מי עומדים מאחורי מתקפת הסייבר על מעייני הישועה?

לפי דיווחים שונים, יש הנחות לכך שקבוצת האקרים רוסים עומדת מאחורי מתקפת הסייבר על בית החולים מעייני הישועה. עם זאת, דבר כרגע אינו בטוח, או לפחות עד כמה שאנחנו יודעים לספר לכם. נוטים לחשוד שמדובר בקבוצה אשר עונה לשם Ranger Locker, שזוהי קבוצת האקרים אשר פעילה בשנים האחרונות במטרה לחשוף מידע רגיש ברחבי העולם ולדרוש כופרה.

הצהרת הגוף להגנת הפרטיות בישראל

ישנו חשש כבד בימים האחרונים, היות שמידע רפואי אישי עשוי להיות מפורסם עקב אי מוכנותה ונכונותה של ישראל להיכנע לדרישות כופר של קבוצת האקרים. בית החולים, מעייני הישועה, נפרץ ברמת הסייבר בימים האחרונים, כאשר הגוף להגנת הפרטיות הצהיר בתאריך 17.08.23 כי יש בכוונת קבוצת האקרים לפרסם מידע אישי ברשת.

נכון להיום, עדיין לא לגמרי ידוע איזה סוג של מידע אישי קיים בידיהם של קבוצת ההאקרים. עם זאת, יש להניח כי מדובר במידע רגיש במיוחד אשר עשוי להביך מאוד את ראשי המדינה, את הרבנים המוכרים ביותר בבני ברק ובירושלים ועוד. על פי טענת אותה קובצת האקרים, יש בידיה מסמכים בכמויות של מאות אלפים, לא פחות מכך. הקבוצה טוענת כי יש בידיה ממצאים מהסוגים הבאים:

  • ממצאים פסיכיאטריים מסוגים שונים.
  • בדיקות בריאותיות רגישות במיוחד הנוגעות לראש הציבור החרדי בישראל.
  • מידע רפואי אישי וחסוי על בנימין נתניהו ומסמכים רפואיים הנוגעים למצבו.

כיצד משרד הבריאות מגיב על טענת כופר הסייבר?

לפי דבריו של משרד הבריאות, לא קיימים אזכורים לכך שנערכים דיונים בשיתוף הגורמים המעורבים בתקיפת הסייבר, לכאורה. כמו כן, מערך הסייבר גם הוא אינו מאשר סופית כי אכן התבצעה תקיפת סייבר מהסוג הנ"ל. מהצד של בית החולים, מעייני הישועה, השתחררה תגובה קונקרטית הנוגעת למצב.

מצידו של בית החולים מעייני הישועה, נאמר כי מומחי הסייבר פועלים להבנת הדלפת המידע וכן הבנת המשמעויות הכרוכות בכך. על פי דבריו של בית החולים מעייני הישועה, לא ניתן לאשר כי מתקיים איזשהו מו״מ עם תוקפי הסייבר. כמו כן, בית החולים טוען כי מדובר באירוע אשר מבוסס במניעים כלכליים.

למה הובילה מתקפת הסייבר על מעייני הישועה?

נכון לעכשיו, מצוין בדפי הרשת כי יכולות התפעול הממוחשבת של מעייני הישועה נפגע כתוצאה ממתקפת הסייבר. כפועל יוצא מכך, מתקפת הסייבר בבית החולים הובילה לכך שנגרם צמצום טיפולים במרפאות החוץ של בית החולים. עם זאת, תוך כדי החזרת המצב לקדמותו וטיפול במערכות הממוחשבות של בית החולים, דובר בית החולים מסר כי מתבצעת עבודה בנוהל ידני ברחבי היחידות של בית החולים.

אם אתם מעוניינים להגיע למעייני הישועה על מנת לקבל טיפולים, מתקפת הסייבר לא אמורה למנוע ממכם הגעה. ראשית, מערך הסייבר הלאומי וכן מערך הסייבר של משרד הבריאות מטפלים בנושא. שנית, אתם יכולים להגיע כדי לקבל טיפול והכול יתועד באופן ידני במערכות המחשוב של בית החולים. על פי הדיווחים השונים, הציוד והמכשור הרפואיים לא נפגעו במהלך המתקפה, ולכן בית החולים ממשיך להעניק טיפולים כסדרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן