פרגוואי מעבירה את השגרירות שלה מתל אביב לירושלים

העברת שגרירות פרגוואי לירושלים; המשמעויות, מידע נוסף ומה שחשוב לדעת – קראו כאן.

במדינה הלטינית, פרגוואי, התחלפו לאחרונה השלטונות. בתוך כך, הנשיא החדש של פרגוואי החליט לפתוח את כהונתו במהלכים דרמטיים אשר נוגדים את החלטות הממשל הקודם. החלטות אלו, שעליהן נדבר בכתבה הבאה, התקבלו לפני כ-5 שנים, וכחלק מהן – פרגוואי סגרה את השגרירות שלה בירושלים.

מתיחות ביטחונית? העברת מסר לישראל, הנוגע לירושלים המעורבת-דתית? תקראו לזה איך שתרצו, ירושלים היא של ישראל ובה אנחנו נישאר. כעת, 5 שנים אחרי שפרגוואי החליטה לסגור את השגרירות שלה בירושלים, היא מבצעת פניית פרסה ומחליטה לפתוח את השגרירות שוב בעיר הקדושה ביותר במזרח התיכון – ירושלים.

הרקע מאחורי סגירת שגרירות פרגוואי ב-2018

למי שפחות בקיאים או פחות זוכרים, למדינת פרגוואי כבר הייתה שגרירות כאן בישראל, ואפילו ממש בלב ירושלים. אנחנו מדברים על שנת 2018, אבל כעבור מספר חודשים ספורים בלבד, פרגוואי החליטה לסגור את השגרירות מכמה סיבות שונות. בפועל, הסיבה שהצהירה עליה פרגוואי הייתה עליית נשיא מטעם מפלגות השמאל, לשלטון.

ייתכן שזו באמת הייתה הסיבה, וייתכן שאנחנו לא יודעים כלום על כוונותיהם של מנהיגי אומות עולם. ככה או ככה, טוב לדעת שהחלטות כאלו גם ניתנות לביטול. כראייה מוחלטת לכך, המדינה פותחת בחזרה את שערי השגרירות שלה בעיר הקודש שלנו. תוך כמה זמן? הצפי הוא כבר השנה, אבל ייתכן שזה יקרה גם בתחילת השנה הבאה.

הקשרים ההיסטוריים בין ישראל לדרום אמריקה

על פי דבריו של השר אלי כהן, יש בכוונת ישראל להמשיך לחזק את הקשרים בינה לבין מדינות דרום אמריקה. במקביל לכך, הנשיא החדש של פרגוואי, סנטיאגו פנייה, הודיע על פתיחת השגרירות החדשה בירושלים. זאת, לאחר לא פחות מאשר כמעט 6 שנים אחרי סגירתה מטעמים כאלו ואחרים. בפועל, האיחוד האירופאי מפעיל לא פעם לחצים על מדינות עולם שונות, על מנת שישתפו פעולה כמה שפחות עם התגרות בקהילות המוסלמיות בישראל ובעולם.

ייתכן שכאן קבור הכלב, וייתכן שזו הסיבה לכך שלפני כמעט 6 שנים שגרירות המדינה נסגרה בירושלים. כעת, לאחר שהנשיא סנטיאגו פנייה עלה לשלטון, הודיעה הממשלה החדשה במדינה כי השגרירות תפתח מחדש את שעריה בבירת ישראל, ירושלים. אגב, מה שיקרה כבר במהלך השנה הנוכחית של 2023 – 2024.

פרגוואי מצטרפת למדינות נוספות בירושלים

אם בשנים עברו מדינות מסוימות חששו לפתוח את שערי השגרירות שלהן בירושלים, הרי שכיום המצב מתחיל להשתנות, והאמת שבקצב די מהיר. בנוסף למדינת פרגוואי, ישנן עוד כמה מדינות אשר החליטו סופית למקם את השגרירויות שלהן בירושלים. מעבר למדינת פרגוואי, תוכלו למצוא בירושלים את השגרירויות הבאות:

  1. ארה"ב
  2. גואטמלה
  3. קוסובו
  4. הונדורס

שר החוץ אלי כהן, אשר היה אחראי על הפגישה עם הנשיא המכהן החדש של מדינת פרגוואי, הודיע כי בכוונת ישראל להמשיך לבנות יחסי אמון עם מדינות דרום אמריקה השונות. בפעולה זו, ישראל מתכוונת להמשיך לבסס ולעגן את ירושלים בתור בירתה הנצחית.

ישראל פותחת שגרירות במדינת פרגוואי

כתגובה לכך שמדינת פרגוואי פותחת את השגרירות שלה בירושלים, הודיע השר אלי כהן כי יש בכוונת ישראל לפתוח שגרירות ישראלית בבירת פרגוואי – אסונסיון. אין ספק כי מעמדה של ישראל בעולם רק הולך ומתחזק, וכראייה לכך, הנשיא של מדינת פרגוואי הודיע בפומבי כי הוא נחשב "הידיד הכי גדול של ישראל".

אנחנו יכולים רק לברך על כך, כי פרגוואי אינה היחידה אשר מקדמת את יחסיה עם ישראל בשנים האחרונות. גם בעולם המוסלמי, נוצרים קשרים ובריתות נוספות, הסכמים וחוזים אשר מטיבים עם ישראל, עם מדינות ערב סביבה ועם מדינות העולם הגדול.

לסיכום, מה הצפי לפתיחת שגרירויות נוספות בירושלים?

בסופו של דבר, אף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה צופן לו העתיד מבחינת היחסים הדיפלומטיים של ישראל עם מדינות העולם הגדול. עם זאת, ישראל נמצאת בסימן עלייה מתמיד, למרות שהפוליטיקה שלנו בזמן האחרון הופכת מורכבת יותר ויותר.

אם אתם שואלים מומחים עולמיים, חלקם יגידו לכם שישראל תצליח לצבור יותר ויותר אהדה במהלך השנים הקרובות. אם תישאלו פסימיסטים, הם כנראה יגידו לכם שעולם ההייטק בישראל נמצא בקשיים, ולכן עתיד יחסי ישראל עם מדינות העולם אינו ברור. כך או כך, אנו כולנו מקווים רק לטוב.

Jon Chica / Shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן