הטיפים ליזם האינטרנטי

עולם האינטרנט הינו מרחב פעולה מרתק, סוחף, מעניין ומלא אתגרים מעצימים מסוגים שונים. רעיונות טובים ורבים מחפשים את הדרך הנכונה ליישום וליציאה לפועל באופן שונה מהיזמות הממשית. כיצד מנהלים רעיון בעולם היזמות האינטרנטי? מה עושים מרגע שמחליטים לפתח את הרעיון?בין אם בשל זיהוי צורך הקיים בחברה ובין אם בשל זיהוי הזדמנות לניצול, הרעיון הראשוני הנולד בראשו של היזם האינטרנטי הוא ההתחלה לתהליך מרתק. המאמר הבא מסכם את הטיפים ליזם האינטרנטי

ניתוח הסביבה העסקית

לא פחות מכל שוק אחר שאינו אינטרנטי, גם פתיחת מיזם באינטרנט מחייבת בניית תכנית עסקית רלוונטית הכוללת ניתוח של הסביבה ואת מיצוב המתחרים בתחום. חשוב להגדיר היטב את היתרונות היחסיים שיש למיזם על מיזמים אחרים באינטרנט ואילו מרחבי פרסום רלוונטיים לחברה. בשל השתכללותה של גוגל גם עסקים קטנים זוכים כיום לקבל פרסום וקידום ברשת ולכן יש לתת את החשיבות גם לאתרי הנישה הרלוונטיים.

יעילות מוגברת

בשל יכולת הרשת לעקוב ולמדוד נתונים רבים כמעט בכל תחום, הסיכויים להצלחה מהירה של מיזמים אינטרנטיים הינם גבוהים הרבה יותר. בדיקה של היעילות והרווחיות מתבססת על מגוון פעולות ותנועות אינטרנטיות המתרחשות מדי שנייה. בדיקות אלו הן מהיעילות שקיימות בעולם העסקים, תודות ליכולת המעקב הגבוהה.

באינטרנט, השקעה ללא מדידת הרווח הצפוי הינה השקעה לא וודאית ולרוב לא כדאית. רצוי לבדוק את הנתונים באמצעות גוגל אנליטיקס, גוגל אדוורדס ותוכנות אחרות המספקות תמונה רחבה לתהליכי מכירה ושיווק. אפקטיביות הפרסום והמכירות מעולם לא הייתה קלה יותר למדידה ומעקב מאשר באינטרנט.

עזרה הדדית ושיתוף פעולה

יזמים רבים כמו ערן ברנשטיין וטובים אחרים כבר השכילו להפנים את הגישה ההולכת וכובשת כל תחום בעולם החדש: גישת יחסי הגומלין, הקוראת לריבוי שיתופי פעולה מתוך הבנה כי אלו יכולים לשפר רבות את רווחיהם של כל הצדדים ותורמים לפריחה של השוק כולו. גם באינטרנט רצוי לבחון אפשרויות שונות של שיתופי פעולה מסוגים שונים על מנת להשיג יתרון אסטרטגי ותדמיתי, מכירתי ועסקי.

לסיכום, ניתן לומר כי האינטרנט הינו עולם מרתק ומפליא, עשיר ומעניין בכל רגע נתון והשקעה בו יכולה לקדם את היזם להצלחה משמעותית, בשימוש בכלים האינטרנטיים הבסיסיים.

דילוג לתוכן