זקוקים לייעוץ כלכלי? יועצת פיננסית היא הפתרון עבורכם

אנשים רבים, מרגישים צורך בנקודה מסוימת בחייהם בעזרה וייעוץ בתחום הכלכלי. בין אם מדובר באדם פרטי, בזוג או בתא משפחתי שמתקשים להתנהל כלכלית ומוצאים את עצמם שקועים בחובות ובקושי לשרוד ובין אם מדובר בבעל עסק שמעוניין להרים את הראש מעל המים, לעתים צריך עזרה של אדם חיצוני כדי להצליח לגבש התנהלות כלכלית נכונה ומיטיבה. יועצת פיננסית תוכל להתבונן על ההתנהלות הכלכלית שלכם, לקרוא ולהבין את מצבכם ולייעץ לכם כיצד עליכם לפעול כדי לחיות באופן בר קיימא שייטיב עמכם ועם חשבון הבנק שלכם.

איך כדאי לבחור יועצת פיננסית?

בישראל אין הרבה רגולציה על תחום הייעוץ ועל כן כל אדם יכול להגדיר עצמו כיועץ פיננסי, כותרת די מעורפלת שטומנת בחובה אפשרויות רבות. כך נוצר מצבים שרבים יכולים להחזיק בתואר "יועץ פיננסי" על אף העובדה שאין להם כל הכשרה כלכלית כמו לימודי ראיית חשבון או מינהל עסקים, או הכשרה לתת ייעוץ בתחומים כלכליים. עם זאת, גם אלה שעברו הכשרה מקצועית הם אינם בהכרח יועצים ויועצות טובים.

על כן, בבואך לבחור יועצת פיננסית עלייך לקחת בחשבון כמה דברים: ראשית, לבדוק כי היא אכן מוכשרת מקצועית לתפקיד וכי הגישה המקצועית שלה היא מקצוענית, כלומר, שהיא עובדת בצורה מסודרת, מציגה חומרי הדרכה, בעלת ידע תיאורטי ומעשי, מעקב צמוד, לוח זמנים מסודר וכו'.

שנית, על יועצת פיננסית טובה להצליח ליצור קשר רגשי ומקצועי משמעותי עם האנשים להם היא מייעצת. משפחה שמעוניינת להיכנס לתהליך של איזון כלכלי צריכה לבחור להיכנס לתהליך הזה בעיניים פקוחות ולהיות מלווה על ידי יועצת פיננסית שתצליח ליצור אמון בתהליך, לעודד את המשפחה לעמוד באתגרי התהליך, לשנות את התנהלותם ואת הרגליהם ולהצליח לסגל לעצמם התנהלות חדשה וטובה יותר למען רווחתם הכלכלית והנפשית.  

דברים שכדאי להיות מודעים אליהם לפני כניסה לתהליך עם יועצת פיננסית

היועצת הפיננסית היא בעלת מקצוע שתוכל לנווט אתכם אל המקום בו אתם/ן מעוניינים להיות בו מבחינה כלכלית. יש לה ידע וניסיון רב והיא מומחית בתחום. עם זאת, היא לא גיבורת על ויש לה יכולת לפעול רק בתחום האפשרי. עליכם להבין שכדי שתהליך עם יועצת פיננסית יצליח עליכם קודם כל לעשות עבודה עם עצמכם, להאמין בתהליך הייעוץ, להסכים לקבל עצות, להסכים לשנות את ההתנהלות, גם אם זה קשה ומכביד בהתחלה, להסכים לקבל ביקורת על התנהלותכם הכלכלית ולהסכים להיות בתהליך גם כאשר דברים הופכים לקשים. אמון ואמונה ביועצת הפיננסית ובתהליך היא מפתח להצלחה.

דילוג לתוכן