עולם הולך ונעלם? העלאת המודעות לנזקי האקלים – ועידת האקלים

רגע לפני קיום ועידת האקלים של האו"ם ולפני הזזת השעון אחורה לקראת החורף, המונים הלכו בצעדה שכל מטרתה היא העלאת המודעות לנזקי האקלים. הועידה, העתידה להתקיים בנובמבר הקרוב, תכלול דיונים בנושאים הלוהטים של נזקי מזג האוויר. ומה אתם עשיתם היום למען העולם?

הנושאים הלוהטים של האקלים

ועידת האקלים עתידה להיערך בשארם א שייח' בסיני ובה יידונו נושאים הנוגעים לאקלים ולבעיות האקלים הנגרמות בישראל אבל לא רק. כל מדינות האזור עתידות להתכנס ולבחון פתרונות שונים לבעיות קיימות.

ועידת האקלים, או בשמה המקוצר COP27 עתידה להתקיים בימים הקרובים, בין התאריכים ה 7-8 בנובמבר ובמסגרתה יידונו נושאים כמו: בניית מנגנון גלובלי לסחר בפליטות, קביעת יעד גלובלי להסתגלות לשינויים, עיסוק בנושאים שונים הנוגעים להשלכות של התעשייה על האקלים ועוד.

נוכחותה של ישראל בועידת האקלים משמעותית לא פחות. באמצעות ההשתתפות בוועידה, מבקשת ישראל לקחת חלק אקטיבי במאמצים המתבצעים ברחבי העולם וכן לשמור על קשרים הדוקים עם מדינות האזור. יתרה מכך, בוועידה זו תתקיימנה הזדמנויות רבות ליצירת קשרים בין נציגי מדינות, להתוודע לפרויקטים שונים המתקיימים באזורים שונים ברחבי העולם, לעדכן על הנעשה במקומות שונים וכך, לבחון גישות שונות לפתרונות של בעיות שונות המתעוררות נוכח התפתחויות שונות.

אז מי הוזמן?

בין הנוכחים בוועידת האקלים ינכחו ארגונים בינלאומיים רבים, ממשלות, נציגי החברה האזרחית, חוקרים ומדענים, אנשי אקדמיה ואחרים. הפאנל יתנהל באמצעות משא ומתן בינלאומית שמטרתו הפחתה של פליטת גזי החממה, הגורמים למשבר ומחריפים את המצב מדי שנה.

לקראת הוועידה, מספר ארגונים ירוקים חברו אלו לאלו על מנת להעלות את המודעות והחשיבות לשינוי מדיניות הננקטת על ידי ישראל ומדינות אחרות באזור. בין הארגונים שהשתתפו בצעדה אפשר למצוא את מגמה ירוקה, גרינפיס ואחרים.

הצעדה, בניגוד להפגנות שכל מטרתן היא הפגנת התנגדות למהלכים מסוימים, כללה מגוון רחב של פעילויות חינוכיות שנועדו להפעיל את המשתתפים בצעדה, אבל לא פחות מכך גם את העוברים והשבים. זאת במטרה לייצר מעורבות אקטיבית ולסייע בהפנמת המודעות לנעשה בארץ ובעולם, בהתייחס להשלכות התעשייה על נזקי האקלים.

הפעילויות התקיימו ברחובות העיקריים של תל אביב כשהן כוללות דוכני הפעלה שונים לכל הגילאים, הופעות ייחודיות והפעלות שונות לציבור. לכבוד הצעדה, נחסמו צירים מרכזיים במעברי העיר כך שנוצרו עומסים ברחבי העיר, ומדובר ברחובות ההומים והמרכזיים ביותר, ביניהם אבן גבירול, שאול המלך ואחרים.

דילוג לתוכן