גני ילדים בתל אביב – גני הילדים המומלצים של תל אביב

העיר הולכת ומתמלאת וכדי למצוא גן איכותי כבר צריך להשקיע יותר מאשר בעבר. אם בעבר היו כמה גנים בודדים שהיו יכולים להוות אופציה, היום כל גן הופך להיות עניין בפני עצמו וכבר קשה לבחור. בחירה נכונה של גן ילדים היא לא רק עבור הילדים – אלא גם עבור העתיד שלהם, עבור הילדים שלהם, הילדים של הילדים שלהם… שהרי הילדים רוכשים את הניסיון שלהם בגן, את היכולות שלהם מבחינה חברתית ועוד.

אז איך יודעים לאן לשלוח את הילדים ולאן לא?

גן דגים

גן דגים הוא גן עצמאי. כל ההורים לילדים בגן מהווים חלק מהעמותה המרכיבה את הגן והתפקידים הנלקחים על ידי ההורים הם בהתנדבות כולם. הגן פועל בהתבסס על אג'נדה ייחודית משלו וכל פעולה מתקיימת בשיתוף פעולה עם הילדים.

הגן אינו מבוסס על שיקולי רווח אלא על מעורבות הורים בחינוך ילדיהם ופיתוח שיקול דעת אצל הילדים עצמם.  כדי לשמור על האווירה הייחודית, הגן אינו מקבל ילדים חדשים באמצע השנה ושינויים חייבים להתקיים בהודעה מראש. המחשבה שעמדה מאחורי הקמת הגן היא של הקמת קהילה ייחודית המאפשרת לילדים להרגיש שהם מתפתחים באווירה ביתית: ההורים מכירים את סביבת הגן והיא לא זרה להם ולמעשה, הם מהווים חלק מהפעלת הגן ומן ההחלטות היומיומיות. מאפו 10.

גן לב

אוגי שטר מפעיל גן מיוחד המעניק חשיבות לכל ילד בפני עצמו. לגן מתקבלים עד 30 ילדים ולא יותר, וכל צוות הגן מוכשר לתקשר עם הילדים בהתבסס על גישת התקשורת המקרבת. באופן זה, משקפים לילדים את מעשיהם ואת ההשלכות של מעשים אלו. היתרון: הילדים מרגישים שמכבדים אותם על מי שהם ולא מתנשאים כ"מבוגרים".

גן אורן

גן אורן מופעל על ידי סהר אביטל, שמאמין כי ילדים זקוקים בגן לדמות גברית לא פחות ממה שהם זקוקים לדמות נשית. כך, הילדים יכולים להזדהות גם עם דמויות גבריות וגם עם דמויות נשיות. הייחודיות של הגן באה לידי ביטוי בחופש שניתן לכל ילד להתחבר למגדר שהוא מרגיש חלק ממנו ולהיות מי שהוא, כל עוד הדבר עולה בקנה אחד עם הערכים הביתיים. המסר העיקרי העובר בגן הוא היעדר שיפוטיות וככזה, הוא מעניק חופש ביטוי לכל ילד. המרגנית 11 חולון.

כדי לבחור בגן הטוב ביותר עבור ילדיכם, חשוב גם לבקר כמה ימים מראש או שנה קודם ואף לקחת יום חופש מהעבודה לשם כך.

דילוג לתוכן