מתקדם חקר מותה של בת ה-65

התפתחויות בחקר מותה של אישה אשר נפלה אל מותה מגג בניין  באפריל השנה. הסברה הראשונית הייתה כי האישה נפלה אל מותה לאחר שעלתה לגג לצורך תיקון מסוים ואולם, ששה חודשים לאחר מותה של האישה, נראה כי חלות התפתחויות נוספות.

באפריל השנה נפלה האישה אל חצר הבניין ושכבה שם ללא הכרה כשהיא במצב קשה מאד. אנשי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותה. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית ובשל היעדר חשד למקרה פלילי הועברה גופתה של האישה אל אחותה. אחותה, בתורה, העבירה את הגופה לחברה השורפת גופות.

התפתחויות בתיק

לאחרונה מתעוררות התפתחויות חדשות בתיק, המעוררות לא מעט שאלות. לאחרונה נמצא כי זמן קצר לפני שתושבת העיר נפלה אל מותה מגג הבניין, אחותה התקשרה לחברת הביטוח על מנת להחליף את סוג ביטוח החיים של הנפטרת. אחותה התחזתה אל הנפטרת וביקשה להמיר את הביטוח, ביטוח שערכו כמה מיליוני שקלים.

הדבר המתמיה הוא כי חברת הביטוח אשר קיבלה את הפנייה חשדה כי מדובר במקרה חריג ויוצא דופן ונציגיה דיווחו למשטרה. המשטרה בתורה שלחה חוקרים לשכנים ולמכרים של האחות, אולם רק לאחרונה נעצרה האחות לחקירה.

למרות סימני השאלה הרבים העולים מנפילתה של האישה אל מותה, הסטטיסטיקה מלמדת כי בתל אביב שיעור מקרי הרצח, כמו גם בישראל בכלל, עומד על פחות משני מקרים למאה אלף נפש. משמעות הדבר היא חמישה מקרים למאה אלף נפש. עם זאת, לעבירת רצח יש השפעה על תחושת הביטחון של התושבים ואלו בתורם יכולים להגיב בצורות שונות.

החרפת תופעת האלימות בישראל מסוקרת באמצעים שונים ועם זאת, התמונה המורכבת אינה מביאה לנקיטה בצעדים חד משמעיים ואין תכנית מגובשת לטיפול בבעיה ההולכת וגואה. במדד האלימות הלאומי עבירת רצח נחשבת לחמורה ביותר ובשונה מהגדרות העוסקות בצורות אחרות של אלימות, במקרה הזה הגדרת רצח היא אחידה בין המדינות.

רצח מהווה מדד לרמות האלימות במדינה מסוימת בשל ההשלכות של המעשים הכרוכים בו. למרות השיעורים הנמוכים יחסית של מקרי רצח בישראל בכלל ובתל אביב, התעלמות מתופעת האלימות הגואה יכולה להביא להחמרת המצב.

דילוג לתוכן