מה זה חרדה דנטלית? טיפול בחרדה דנטלית

התחום של רפואת השיניים הוא בין המתקדמים בעולם הרפואה. למרות כל זה, נדמה שבשביל כל המטופלים הרבים, ההגעה אל רופא השיניים נתפסת בתור איום של ממש. כשלושים אחוז מהאנשים מדווחים על חרדות קשות מטיפולי שיניים והמספר שלהם עולה בהתמדה בכל שנה.

הסובלים מחרדה דנטלית, מספרים על חוויות מאוד שליליות או מאוד מכאיבות אשר חוו בטיפולי שיניים בעבר. בנוסף, התחושה של החדירה אל הגוף, חוסר השליטה שיש למטופל על כל הנעשה וגם חוסר הוודאות אשר בה הוא נמצא לכל האורך של הטיפול תורמים כמובן גם הם להעלאה של מפלס החרדה.

כתוצאה מכך, המון אנשים בוחרים להתעלם מכל כאבי השיניים כשהם רק בשלבים הראשוניים וכמה שהכאב גדל, ככה גם החרדה. במידה ואותם האנשים לא מצליחים להתגבר על הפחד ולהגיע לטיפולי שיניים, הם סובלים מאיכות חיים מאוד ירודה, פה אשר משדר חוסר באסתטיות ומראה חיצוני אשר עלול לגרור אחריו פגיעה קשה בדימוי ובביטחון העצמי.

דרכים שונות לטיפול בחרדה

תחילה נדבר על גז הצחוק, זו תערובת של תחמוצת של חנקן וחמצן אשר מוזרמת בעזרת מסכה קטנה לתוך האף של המטופל לאורכו של כל הטיפול. הרופא שולט כמובן על היחס והכמות. גז הצחוק מעניק לגוף אפקטים של רגיעה, נינוחות, תחושה של היי ואפילו אנלגזיה, זאת אומרת תחושה שהיא נוגדת כאבים.

את הגז מקבלים בתחילת הטיפול בשאיפה ותחילת ההשפעה, כמו גם בסיומה, הן מאוד מהירות. הגז הזה מומלץ לכולם, במיוחד לאנשים בעלי לחץ דם גבוה או מחלות בלב. לפני השימוש בגז הצחוק צריך להגיע בצום של שלוש שעות לפחות, בגלל שיתכן שאתם תחושו בחילה קלה אבל היא חולפת מהר.

דמיון מודרך

דמיון מודרך זאת דרך מעולה לבצע טיפול בחרדה דנטלית. מדובר בשיטה שמבקשת מהסובל מהחרדה "לחוות בשנית" את אותו הפחד בדיוק מרופא השיניים בסביבה שהיא מבוקרת, ואז לפעול בשביל ללמד אותו תגובות חדשות לסיטואציה חוץ מפחד. במרבית המקרים לא נדרש יותר ממפגש בודד או שניים באמצעות מתמחים אשר מוסמכים בדמיון המודרך לסיום של הטיפול.

תקשורת פתוחה ומכשור מתקדם

התקשורת שיש בין המטפל אל המטופל היא אחד הממדים הכי חשובים שיש להצלחה של הטיפול. חשוב מאוד לשאול את הרופא שלכם לגבי התהליך של הטיפול וככה גם הידע וההבנה עשויים להקל על החרדה הדנטלית. גם האווירה כמובן אשר שוררת במרפאה צריכה להיות מאוד רגועה, נעימה וגם מזמינה.

בכל הקשור אל המכשור, חשוב מאוד שהמרפאה תהיה מאוד מתקדמת טכנולוגית, כי היום פותחו המון מכשירים אשר מקלים על החרדה והכאבים מהטיפולים הדנטליים. את כל דרכי הטיפול המעולים האלה אתם תוכלו לקבל אצל מרפאת שיניים בראשון לציון..

 

דילוג לתוכן