חומוסיות מומלצות בתל אביב – יש למישהו חומוס? שורפות לי העיניים!

עם חומוס אי אפשר לנהל פשוט "רומן" מהצד: זה או שאוהבים אותו, או שלא. וגם אם לא, כנראה שפשוט לא הגעתם לחומוסיה הנכונה. אז כדי לחסוך מכם את עגמת הנפש הכרוכה בכיתות רגליים בין חומוסיות בינוניות ומטה וכדי להבטיח את התמורה הכספית והקיבתית, ריכזנו עבורכם רשימה של החומוסיות הטובות ביותר באזור.

חומוס כספי

אמנם מדובר בחומוסייה המהווה חלק מרשת, אבל במקרה הזה החומוס מקדש את האמצעים. החומוס אצל כספי עשוי גרגרים מענגים את החיך שעושים חשק לחפש דירה באזור. אם אתם בעניין של מנות חומוס משוכללות יותר גם אז לא תתאכזבו: המנות השונות של החומוס מגרות את חוש הטעם וממחישות מחדש כי חומוס טוב יכול לחיות גם כחלק מרשת.

שוברים את השוק – חומוס הכרמל

חומוס הכרמל, כשמו כן הוא, ממוקם בשוק הכרמל או יותר נכון, בשמו המוכר "חומוס מגן דויד" ממוקם במבנה המעוצב כמו בית כנסת ומצדיק עלייה לרגל גם למי שבא מחוץ לעיר. מנות החומוס מגוונות ומעשירות ורובן מסתכמות במחיר שווה נפש ובלא יותר מ-15 שקלים.

אין כמו יפו בלילות

חומוס אל קלחה אולי נפתח רק בשנת 2020, אבל המשפחה שעומדת מאחוריו פעילה כבר 100 שנה (כן, כן) בתחום החומוס. המנות המוצעות בחומוס אל קלחה כוללות פאתה, חומוס גרגרים, יוגורט, חמאה מזוקקת, מסבחה מעולה ורצועות שייטל או בפילה, כדורי פלאפל ועוד. ואיך אפשר בלי המקדוס, חצילונים מוחמצים וממולאים באגוזי מלך. אמנם, ממוקמת בסלמה ומצריכה הליכה ברגל אבל אם אתם באזור או מגיעים על אופניים, אל תפספסו.

אבו אדהם – מהגליל אל העיר

היישר מהגליל, חומוס אבו אדהם היה אולי הראשון שהביא איתו בשורה בטעם חומוס גלילי. לתל אביבים המקומיים היה מדובר בטעם חדש וקצת שונה אבל בתוך זמן קצר מאד העיר התמלאה בחומוסיות אחרות שלא ביישו את הטעמים הגליליים. החומוס הגלילי הוא בעל טעם משחתי קליל המתובל בעדינות ומצטרף אל מנות גליליות כמו משוושה, מחלוטה שהיא פול על טחינה ופלאפל מבוסס בעיקרו על כוסברה.

אבו חסן – ושכולם יקפצו

ברחוב הדולפין 1 יושב לו שנים החומוס שאיש לא מתווכח על איכותו. את סוד הטעם של אבו חסן איש לא באמת יודע אבל זה גם לא ממש משנה, כל עוד הוא ממשיך לעשות את העבודה. כל המנות כמו הוכנו בידי אלים, ולא פחות טעימות מהן גם המסבחה המקומית והפיתות והרטבים והתוספות – כך שהסיכוי לחזור עומד על לא פחות מ-100%.

ואם לכם יש חומוסיה מועדפת שלא הוזכרה כאן, מוזמנים לכתוב לנו. אנחנו תמיד עומדים בתור לניגוב הבא ובודקים איזה חומוס עוד לא זכה לביקור.

דילוג לתוכן