טבעות יוקרה – הלוק, החיבור והחומר

טבעות הן מוצר אקססוריז בולט, בעיקר עבור נשים (אם כי גם גברים נוהגים להתהדר בהן), וניתן למצוא מגוון סוגי טבעות מחומרים שונים, החל ממתכות, פולימריים ושילוב של אבנים שונות.

נשים רבות נוהגות לשלב בין מספר טבעות על גבי האצבעות, תוך מתן דגש להרמוניה ולהתזות הטבעות השונות זו בזו, ויש שמעדיפות תיבת טבעות מאובזרת על גבי שיטת הטיפוח בבית, תוך שימוש בטבעת בודדה או לכל היותר שתיים בכל יציאה.

טבעות כחותמת לסגנון עיצובי

על פניו, טבעת היא מוצר קטן, היושב כל גבי האצבע, ולא צפוי שתהיה לה השפעה מרובה על הלוק, אולם דווקא המיקום האסטרטגי שלה על כף היד, לצד אפשרויות הבחירה הרבות, יוצר מראה מעודן, אלגנטי ובעל אמירה.

טבעות עדינות ללוק דומיננטי – הלוק הדומיננטי יכלול מספר אלמנטים שמושכים את העין, החל מלבוש ססגוני וכלה בשימוש באביזרים מרובים דוגמת חגורה בולטת, צעיפים, תכשיטי שיער, בגד מעוצב ייחודי וכדומה. במראה כזה ישתלבו נהדר טבעות דקיקות, מחומר אחיד, ממתכות מבריקות דוגמת זהב, זהב מולבן, גולדפילד וכסף. אפשרות נוספת היא בשילוב אבן עדינה בצבע אחיד.

טבעות מיוחדות להעשרת לוק טבעי ולא מתאמץ- מראה הג'ינס והטי שירט חתם נוכחות קבע, גם במגזיני המעצבים, כאשר אחד מסגנונות הלבוש הנשיים והפופולריים הוא שילוב בין ג'ינס מעוצב לחולצת טריקו לבנה ומחמיאה לגזרה, בנגיעות של אקססוריז שחותמים את המראה. טבעות עוצמתיות, ססגוניות, טבעות יוקרה בשילוב אבני יהלום, טבעות זהב ורוד מנצנצות ואחרות.

טבעת יוקרה לצד טבעת קניון

המונח טבעות קניון אינו מתייחס בהכרח לטבעות שנרכשו בקניון זה או אחר, כי אם לטבעות בייצור המוני, ממתכות קלות שונות, בעלויות נוחות ונגישות לכל כיס. טבעת מסוג זה ניתן למצוא בכל קופסת תכשיטים, ואף להתחדש בכאלה לעתים קרבות, משמשות ליצירת שילובים שונים וסגנונות עיצוביים, לחיבור עם תכשיטים נוספים ולשימוש יום יומי.

טבעת יוקרה לעומת זאת, לרוב תהיה טבעת עם משמעות – וזה ללא קשר לנראות או למחיר שלה טבעות יוקרה נרכשות לרוב כמתנה לאישה יקרה, בימי הולדת, ימי נישואין, טבעות נישואין, מתנות לאמא במגוון סיטואציות. מרבית הנשים שיענדו טבעת יוקרה ישמחו לספר את הסיפור המרגש שעומד מאחוריה.

מלבד זאת, טבעות יוקרה יתמקדו במספר מצומצם של חומרים, בראשן מתכות יוקרתיות: זהב על כל סוגיו וכסף.

מאפיין נוסף של טבעות יוקרה הוא השימוש באבני יוקרה: יהלומים. שיבוץ של יהלום, ואפילו זעיר, בראש טבעת מוזהבת, מעניק מראה יוקרתי ומרשים, ומושך את העין.

בין העיצובים הבולטים עבור טבעת יוקרה:

  • טבעות חותם – עיצוב בצורת חותם בראש הטבעת, טבעות זהב מזהב אחיד, כאשר העיצוב כולו נעשה באמצעות עבודת צורפות מלאכת מחשבת.
  • טבעות יהלום – טבעות משובצות ביהלום אחד או במספר יהלומים. מתאים במיוחד לטבעות על בסיס זהב צהוב או וורוד, בעלות רצף של מספר אבני יהלום עדינות המשתלבות היטב בטבעת.
  • טבעות משולבות – חיבור בין שני סוגים של זהב, למעשה תוך יצירת שתי טבעות או יותר, המשתלבות זו בזו ויוצרות מראה מעניין וייחודי.

תמונה – Pixabay

דילוג לתוכן