עתיד הנדל"ן וגורדי השחקים בת"א: בית קלקא עומד להיהרס

באתרי החדשות הארציים פורסם כי, בית קלקא בתל אביב ייהרס למטרה של בניית גורד שחקים. דרך מנחם בגין בתל אביב עומד להתחדש בגורד שחקים חדש, שייבנה על בסיסו של בית קלקא הנוכחי. התכנון: 60 קומות של מסחר, משרדים ומגורים, כמו כן בניין נוסף בן 14 קומות.

המשרדים של בית קלקא, שנמצאים מול רובע הממשלה ומגדל עזריאלי שרונה – ייהרסו בקרוב. במקומם יוקם בניין משרדים ומגורים בן 60 קומות. בצמוד למגדל, עומד להיבנות בניין בן 14 קומות שישמש את עיריית תל אביב לצרכי ציבור ודירות שכורות. התוכנית תעלה לדיון במועצה המקומית תל אביב ביום רביעי השבוע, אך אישורה הסופי יתקבל במועצה המחוזית. זאת, מאחר שגובה הבנייה עולה על תוכניות המתאר של העיר.

בניית גורד שחקים בתל אביב במקום בית קלקא

על פי הערכות שמאים שנתנו את דעתם בפרויקט, יש הערכה כי שווי הקרקע כיום עומד על כ-150 מיליון שקל. בפועל, זה גידול של למעלה מ-300%. עם זאת, מצוין ברשת כי עליית ערך זו אמורה להקטין את סיכון האינטרס הציבורי שהיזם לוקח על עצמו. בנוסף לפרויקט של המגדל בן ה-60 קומות, בין היתר, על היזמים להקים את המגדל בן ה-14 הקומות.

בניין זה יימסר לעיריית העיר תל אביב, בעלות מוערכת של 65 מיליון שקל. המתחם סמוך לצירי תחבורה ראשיים ועתידיים, לרבות הקווים של הרכבת הקלה והרכבת התחתית שכבר עכשיו נבנית באזור. ולכן, האזור הזה סומן כאזור מיוחד שיכול להעצים משמעותית את זכויות הבנייה ואת התשואה המקובלת בו. למגדל בן 60 הקומות שטח בנייה של 75,000 מ"ר, כולל 37 מ"ר משרדים, מסחר, שלוש קומות ציבוריות, ו-162 דירות בקומה העליונה.

מה יהיה גודל שטח הדירות המושכרות במגדל?

דירות אלו יחולקו על פני שטח כולל של 12,000 מ"ר, וכן מבני משרדים ומגורים יופרדו בהתאם. גובהו המתוכנן של המגדל הוא כ-246 מטר, שיוצב בתור המגדל הגבוה בישראל. המגדל הגבוה ביותר כיום, עזריאלי שרונה, גובהו 238.5 מטר.

מגדל הספירלה, שנמצא כעת בבנייה, צפוי לכלול 91 קומות בגובה של 350 מטר. הכשרת היישוב נמצאת כעת במאבק בבית המשפט העליון על גורד שחקים נוסף, שהוא עתיד להיבנות על בסיס חורבות בית מעריב. התוכנית אפשרה הקמת מגדל בן 42 קומות. רשות התעופה האזרחית ביטלה תוכנית למגדל בן 60 קומות, בטענה שהמגדל חורג ממגבלת הגובה של האזור עבור המטוסים.

מגזין זמן תל אביב ימשיך לעדכן אתכם בתוכניות הבנייה באזור.

תמונה: Roofsoldier / Shutterstock.com

דילוג לתוכן