חברת ניהול נכסים בתל-אביב, איך בוחרים?

אם אתם משקיעים או מחזיקים בנכסים בתוך העיר תל-אביב, כדאי מאוד לוודא שיש לכם גב מקצועי בכל הקשור לניהול הנכסים שלכם. בעיר שמתפתחת במהירות ודברים בה יכולים להשתנות מרגע לרגע, חשוב להישאר עם היד על הדופק ולהיות מעודכנים בכל השינויים החדשים שיכולים להשפיע גם עליכם. לצערנו, כל ההתעסקות הזו דורשת זמן רב וסבלנות רבה שאין להרבה אנשים, לכן רבים פונים לחברות ניהול נכסים שיעזרו להם בנושאים אלה.

עם זאת, אנשים רבים עדיין נתקלים בשאלה קשה – באיזו חברת ניהול נכסים בתל- אביב כדאי לבחור? ההיצע כל כך רחב וכל חברה מציעה שירותים קצת שונים, איך תוכלו להיות בטוחים שאתם הולכים על הטוב ביותר? בשביל לעזור לכם להחליט, אספנו את כל הדברים שחשוב לשים לב אליהם כשאתם בוחרים חברת ניהול נכסים בתל-אביב.

בחרו בחברה בעלת ותק גבוהה ומוניטין מוצלח

אין מה לעשות, ותק עושה את ההבדל, במיוחד בחברות בתחום הנדל"ן שלא מפסיק להשתנות ולהתעצם עם השנים. חברות ותיקות בשוק כבר ראו את כל מה שאפשר לראות בתחום הנכסים בעיר תל-אביב, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מפקידים את הנכס שלכם בידיים שיודעות איך להתמודד עם כל מצב שהוא.

השתדלו לבחור בחברה ותיקה שעובדת שנים רבות אך גם בחברה ששומרת על מוניטין מוצלח. אל תפחדו לחפש נכסים שנתמכים באותה חברה ולבדוק עליהם קצת, אולי אפילו ללכת לראות אותם במו עיניכם על מנת שתוכלו לדעת בדיוק מה אתם מקבלים.

שמעו מה יש ללקוחות קודמים \ קיימים של החברה לומר עליה

לא משנה איזה בית עסק אתם מחפשים, תמיד טוב לשמוע מה ללקוחות הקודמים או הקיימים שלהם יש לומר עליה. הם אלו שיוכלו לתת לכם את התמונה הכנה והאמיתית ביותר בנוגע להתנהלות החברה ויספרו לכם בצורה שקופה מה טוב בה ומה פחות. הדבר חשוב במיוחד בעסקים כמו חברות ניהול נכסים, חברות שאמורות לעשות עבורכם עבודה חשובה מאוד שיכולה להניב לכם סכומים לא קטנים.

אנחנו ממליצים לכם להקדיש חלק מזמן ההתלבטות שלכם לקריאה והבנה של כיצד הלקוחות הקודמים שלה יצאו ממנה. האם הם קיבלו מהם שירות ראוי? האם התשואה שהם יצאו איתה הייתה אכן מרבית? האם הם ממליצים עליה גם ללקוחות פוטנציאליים?

בחרו בחברה שתתקשר אתכם באופן רציף

אחד הדברים החשובים ביותר בעבודה אל מול חברת ניהול נכסים הוא התקשורת בין שני הצדדים, ביניכם לבין החברה. במידה ולכם יש בעיה שאתם רוצים לפתור או שהם נתקלו בקושי שהם צריכים לדווח לכם עליו, חשוב לוודא שיש לכם ערוץ תקשורת פתוח עם החברה. עוד לפני שאתם מתחילים לעבוד, וודאו שיש לכם איש קשר בתוך החברה אתו תוכלו לדבר בכל אירוע. אנחנו ממליצים לכם לוודא שיש לכם איש קשר אחד שיודע בדיוק מה קורה עם הנכס שלכם בכל שלב, או לחלופין לוודא שיש לכם איש קשר בכל מחלקה.  

בדקו את תקני הבטיחות שהחברה עובדת לפיהם

תקני בטיחות משתנים כל הזמן, וחברת ניהול מקצועית צריכה לעמוד בתקני הבטיחות העדכניים ביותר בכל מצב ובכל שלב בתהליך הניהול. וודאו כי חברת ניהול הנכסים איתה אתם רוצים לעבוד אכן עומדת בכל תקני הבטיחות המחמירים. במידה ואתם לא בטוחים מהם אותם תקנים, אנחנו ממליצים לכם לבצע חיפוש קצר באתרים הממשלתיים הרלוונטיים על מנת להבין לעומק מהם תקני הבטיחות הנדרשים.

השתדלו לעבוד עם אנשי המקצוע הטובים ביותר

כפי שאתם בוודאי יודעים, לחברת ניהול יש אופקי עבודה רבים ותהליכי עבודה רבים, מה שאומר שהם מעסיקים לא מעט עובדים על מנת לוודא שכל העסק יתקתק. החל מאנשי התחזוקה שישמרו על הנכס שלכם יציב ויפה, דרך המתווכים שימצאו עבורכם את הלקוחות המתאימים ביותר ועד יועצי המס – כל חלק בשרשרת צריך לעבוד בצורה החלקה ביותר.

אנחנו ממליצים לכם לוודא כי אתם עובדים עם חברת ניהול שמעסיקה את העובדים הטובים ביותר בכל תחומי העבודה שלה. אל תפחדו לשאול מהי ההכשרה של העובדים, האם הם למדו תארים רלוונטיים, מה הניסיון שלהם במשק. אל תשכחו שמדובר בנכסים שלכם, ואתם כמובן רוצים רק את הטוב ביותר עבורם.

בחרו בחברת ניהול שלוקחת עמלות שתוכלו לעמוד בהן

כל חברת ניהול לוקחת אחוזי עמלה שונים מחברתה. גובה העמלה יכול להשתנות בהתאם לשירותים השונים שהחברה מציעה, בהתאם לכמות הנכסים שלכם שהחברה דואגת להם ובהתאם למשתנים רבים נוספים. עוד לפני שאתם ממהרים לחתום על הסכמים והצהרות, וודאו מראש כי אתם יודעים מהי העמלה שתילקח מכם לכל אורך התהליך. וודאו כי זו עמלה שאתם יכולים לעמוד בה וכי היא עדיין מוציאה אתכם עם רווחים נאים המתאימים להשקעה שביצעתם.  

בחרו בחברת ניהול שמציעה לכם ליווי משפטי ופיננסי מקצועיים

זה אולי יפתיע אתכם, אך לא כל חברות ניהול הנכסים בתל-אביב ובישראל בכלל מציעות ליווי משפטי או ליווי פיננסי. במידה ואין לכם ליווי באותם תחומים אתם יכולים להיות בבעיה של ממש ולהוציא הרבה יותר כסף ממה שאתם צריכים.

אנחנו ממליצים לכם בחום ללכת לעבוד עם חברת ניהול נכסים שכוללת שירותי ליווי משפטים ופיננסים בתוך חבילת העבודה שלה. כאשר אופקים אלא של העבודה נמצאים בתוך החברה עצמה אתם תוכלו להיות בטוחים שכל המידע החשוב יעבור למחלקות האלה במהירות וביעילות ודברים לא ילכו לאיבוד במעבר בין חברות שונות.

אנחנו מקווים שהצלחנו לעזור לכם להבין כיצד לבחור חברת ניהול נכסים בתל-אביב. אנחנו יודעים שהבחירה יכולה להיות לא פשוטה ומבלבלת, אך ברגע שתקדישו תשומת לב לכל הפרטים שכתבנו למעלה תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים המקצועיות, האמינות והטובות ביותר.

תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן