כך תבחרו מבין מגוון קורקינטים חשמליים למכירה שיובילו אתכם ליעד בבטחה

הם לא דורשים רישיון נהיגה ולא ביטוח. הם מתקפלים וניתן לעלות איתם גם לתחבורה הציבורית. הקורקינטים החשמליים מעניקים חווית נסיעה נוחה וירוקה בעיר ולא במקרה הפופולאריות שלהם עולה בהתמדה.

אם המילה "קורקינט" עדיין מתקשרת אצלכם עם עבודת רגליים מאומצת ומשטח צר מעץ, זה הזמן לשנות את התפיסה שלכם. היום קורקינטים חשמליים מגיעים בגדלים שונים, עם הספק מנוע של עד 250W ובטעינה אחת יגמעו מרחק שנע בין 20 ל-55 קילומטרים. חוויית הרכיבה נוחה יותר מאי פעם והופכת את ההגעה לכל יעד בעיר למשימה פשוטה וקלילה.

נסיעה, קיפול ונשיאה

הקורקינט החשמלי הוא כלי הרכב האידאלי לכל מי שעובר ביום יום מרחקים בתוך העיר. אין צורך לעמוד יותר בפקקים ובוודאי שלא לחפש אחר חניה. תוך דקות ספורות אפשר ללמוד כיצד לשלוט בקורקינט, הוא מתקפל בקלות ותודות למשקלו אפשר לשאת אותו לתוך המשרד, במדרגות לתוך הבית ולעלות איתו לתחבורה הציבורית.

ישנם שלל דגמים ואלו נבדלים אחד מהשני במשקל, ביכולת הקיפול שלהם, במרחק שהם יכולים לעבור, בעוצמה ופרמטרים נוספים. לפני בחירת הכלי כדאי לחשוב על הצרכים האישיים. היום אפשר למצוא קורקינטים חשמליים שיכולים לעבור מרחק של עד 55 ק"מ לאחר טעינה אחת בלבד. ישנם כלים בעלי גלגלים רחבים שהופכים את הנסיעה לחלקה יותר וכן כאלו שמתאימים לנשיאת משקל של עד 120 ק"ג.

בחירת קורקינט חשמלי

ישנן שלל חברות יצרניות אשר מציעות קורקינטים חשמליים למכירה והשאלה שצריכה לעלות היא כיצד לבחור את האחד המתאים בדיוק לצרכים האישיים שלנו. כלל מפתח אומר כי אין כלי אחד שמתאים לכולם ולכולן. יש לשאול מראש שאלות הנוגעות על אופן השימוש ולהתייחס גם לנתונים אישיים של גובה ומשקל.

אלו אשר רוצים לנסוע למרחק מדי יום יצטרכו לבחור בקורקינט חשמלי שטעינה אחת שלו יכולה להספיק ללפחות 30 ק"מ של נסיעה. אלו אשר רוצים ליהנות מנסיעה חלקה ככל האפשר יצטרכו לבחור בקורקינט חשמלי עם גלגלים עבים שיעברו מעל מהמורות הדרך בקלות. אלו שגרים בקומה עליונה ללא מעלית חייבים לבחון בחנות את משקל הקורקינט החשמלי ואופן הנשיאה שלו כך שבפועל יוכלו להתנייד בקלות לכל מקום.

בחירת הקורקינט היא אישית ותלויה גם בעיר המגורים. לא כל קורקינט חשמלי שמתאים לתל אביב יתאים גם לעיר מלאת עליות כמו בעיר חיפה או ירושלים. כדי להתגבר על אתגרי העליות יש לבחור במנוע בעל הספק גבוה. כיוון שמהצד השני של העלייה מחכה ירידה, יש לבחור בכלי שאפשר לשלוט בו בקלות, שמנגנון העצירה שלו יהיה חלק ונוח ואף לשקול לבחור בקורקינט חשמלי בעל אפליקציה שתגביל את מהירות הנסיעה.

בדיקת עלות – תועלת

בדיקה מקרוב של עלויות כלי הרכב הקטן, הירוק והקומפקטי, מעלה טווח שיכול להתחיל מעלות של 1,500 ₪ בלבד ולטפס עד 9,000 ₪. ההבדלים בין המחירים נובעים באופן ישיר מיכולותיו של הכלי, המהירות שלו, המרחק שהוא יכול להגיע אליו בטעינה וגם, איכות חווית הנסיעה. ישנו הבדל בין קורקינט חשמלי צר עם גלגלים קטנים שנוסע קילומטרים ספורים לבין זה שמסוגל לעלות את העליות של חיפה ולהעניק חוויה נינוחה בדרך.

בבחינת העלויות יש להתייחס לתועלת. שלא כמו קטנוע, אין צורך להוציא רישיון נהיגה מיוחד ולא לשלם על טסט וביטוח אלא רק ביצוע בחינת תאוריה, מה שמהווה חיסכון משמעותי. הטעינה של הקורקינט החשמלי מתבצעת בבית או במשרד בחיבור של שקע חשמלי סטנדרטי, מה שגורם לכלי להיות ידידותי לסביבה וזול לנסיעה יום יומית. כמו כל כלי, גם הקורקינט החשמלי זקוק מדי פעם לעבודת תחזוקה, אך זו כמעט שלא מורגשת בכיס.

חיסכון נוסף הוא חיסכון בזמן. זהו המשאב הכי יקר שלנו והנסיעה בקורקינט חשמלי יכולה לתת לנו הרבה יותר זמן חופשי. הקורקינט החשמלי נוסע בקלות בעיר כשהוא יכול לעקוף את הפקק במהירות של עד 25 קמ"ש. על זמן חיפוש החניה אין כמעט צורך להרחיב ולכן נהגים שמבזבזים מדי יום זמן רב על הגעה לעבודה וממנה הביתה, ייהנו מהגעה בזמן, לכל מקום וכל זאת בלי טיפת עצבים.

דילוג לתוכן