לשון קשורה אצל תינוקות – ממצאים, מחקרים וחיתוך לשון קשורה

לעיתים קרובות לא מטפלים בבעייה של לשון קשורה. ישנם אנשים עם לשון קשורה אשר חיים את כל חייהם ללא כל בעיה. אך ישנם מקרים אצל תינוקות אשר התופעה גורמת וקשיים בהנקה (התינוק לא יונק כמו שצריך) או לכאבים בשד בזמן ההנקה (בגלל שלתינוק קשה לינוק או גורם לאמא לכאבים בשד).

לשון קשורה בחיים הבוגרים

יש גם מבוגרים שקשה להם להתנשק בגלל הלשון הקשורה שלהם או לעשות פעולות "ליקוק" בזמן שהם אוכלים מאכלים כמו גלידה למשל.  ממצאים מראים גם על סיכוי לבעיות של "ריח רע מהפה" בגלל התופעה (בסבירות מעט גבוהה יותר מאשר אנשים ללא הפגם בלשון) אך המחקרים והממצאים מראים על בעיות קטנות וזניחות יחסית כגון הרגשה של מעט "ביישנות" אצל מבוגרים בגלל התופעה. ישנם גם מקרים בודדים בהם הפגם בלשון גורם להפרעות ביכולת הדיבור. אך עדיין עם כל זאת יש הורים רבים שבוחרים לבצע לתינוק "חיתוך" של הלשון הקשורה.

חיתוך לשון קשורה אצל תינוקות

החיתוך הינו פעולה פשוטה אשר לוקחת כמה שניות בלבד וכמה דקות של הכנה לפני החיתוך ודקה או שתיים לאחר החיתוך כדי לבדוק שאין דימום מיותר. ברוב המקרים יש רק כמה טיפות של דם והתינוק אינו סובל מההליך של החיתוך. מומלץ תמיד לפני קבלת החלטה לחתוך את הלקון הקשורה אצל רופא מוסמך לעבור בדיקה אצל יועצת הנקה כדי לברר האם הפגם בלשון מפריע לתינוק לינוק והאם יש צורך לבצע חיתוך.

למידע נוסף אודות טיפול בלשון קשורה אצל תינוקות תיכנסו לאתר בקישור הזה

דילוג לתוכן