יצירה נשית ברחוב התחייה 14

יצירה נשית בתחייה 14

ציור על קירות בלייב, השקת מיצב 'מכתיבה לתחייה', סיור בסטודיואים
ויריד אמניות מהצפון והדרום – במבנה המלאכות המיתולוגי בדרום ת"א של קבוצת ריאליטי ומנרב

התחייה 14, מרחב המלאכה והיצירה הייחודי בדרום תל אביב, פותח את דלתותיו הכחולות לרגל אירועי יום האישה 2024 עם אירוע "יצירה נשית". הציבור הרחב מוזמן לחגיגה של אמנות נשית ביום שישי, 8 במרץ, בין השעות 11:00 -15:00.

בתוכנית:

אמניות מציירות בלייב על קירות, השקת מיצב אמנות מרגש, יריד אמניות מהדרום והצפון, סטודיואים פתוחים של דיירי המקום, מוזיקה חיה, והמון השראה.

בשעה 12:00 ו14:00 יתקיים סיור במבנה כדי לספר על מה קורה מאחורי הדלתות הכחולות, איך פיתחה בו קבוצת ריאליטי קהילה תוססת שעובדת ויוצרת בסינרגיה, ומדוע הוחלט לשמר את המרחב הייחודי הזה גם בעתיד. לינק להרשמה מראש לסיורים.

באירוע ייחשף בין היתר מיצב 'מכתיבה לתחייה' של האמנית הרב-תחומית דניאל מנובלה, שהוגדרה כאחת האמניות המבטיחות בישראל, בשיתוף פעולה עם דנה לרר, מומחית ביבליותרפיה שקיימה במתחם סדנאות כתיבה אינטואיטיבית לתושבי האזור. המיצב משתמש בתוצרים של סדנאות הכתיבה, מאות של מגזרות נייר בשחור לבן ובכחול שהודבקו במעין כאוס מסודר על גבי לוח, בשילוב חומרי גלם תעשייתיים שתרמו דיירי התחייה 14 – בעלי מלאכות מסורתיות ואמנים. המיצב הותקן על גבי לוח שעם ענק שנרכש מבית עסק של אמא ל-4 בנים מילואימניקים (עסק שנסגר בגלל המלחמה).
היצירה תוצב בהתחלה במרחב התחייה 14 ובהמשך תוענק כמחווה לאחד מיישובי העוטף.

אביטל חפר, מנהלת פרוייקטים במחלקת אימפקט של קבוצת ריאליטי:

"כמרחב שנותן במה לאמנות ותרבות לאורך כל השנה, בחרנו להקדיש את ה-8 במרץ לחוויה מיוחדת של יצירה נשית על גווניה השונים. האירוע יציג לציבור הרחב את יצירתן של דיירות הקבע במתחם, לצד אמניות אורחות מהעוטף והצפון. הסיורים יחשפו את המבקרים למאחורי הקלעים של תהליכי היצירה והמלאכה, ולחיי הקהילה הייחודיים בתחייה 14. בזכות הצביון המיוחד שנוצר בתחייה 14, עיריית ת"א החליטה לשמר אותו במסגרת תוכנית להתחדשות עירונית שעובר האזור כולו, כמרחב יצירה ומלאכה שתורם לא רק לדייריו אלא גם לחיי הקהילה והעיר כולה."

אודות התחייה 14:

התחייה 14 הוא מבנה תעשייה אורבני המהווה עולם יצירה שיתופי וקהילתי ומגדיר מחדש את החיבור של ישן מול חדש. במבנה שהוקם בשנות ה-60 ומשתרע על פני 10,000 מ"ר, עשרות דלתות כחולות שכל אחת מהן מהווה פתח לעולם יצירה עשיר מלא בסדנאות, תרבות, מסחר ותעשייה מסורתית וחדשנית. בין היתר פועלת בו גם קהילת האמנות KakdelArt, קהילת אמנים דוברי רוסית ובינלאומיים של ה אוצרת דאשה איליאשנקו.


מאז נרכש על ידי קבוצת קרנות ריאליטי וקבוצת מנרב, נעשו בו פעולות שהפכו אותו לקהילה תוססת של סינרגיה בין הדיירים – בתי מלאכה יצרניים, אמנים וסטארטאפים – ובינם לבין הקהילה. בעקבות עבודת מחקר עמוקה סוכם שריאליטי ומנרב (בשיתוף העירייה) ישמרו את מתחם המלאכות המיתולוגי והוא יעבור לבעלות עיריית ת"א-יפו, כדי להבטיח שמירה על העסקים המיוחדים ועל המרקם הקהילתי הייחודי שנוצר במקום, כחלק ממרקם עירוני מתחדש.

קרדיט תמונות: מיכל מנצור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן