אין כמו תל אביב בלילות: אירועי "לילה לבן" תל אביב חוזרים ובגדול

בעיריית תל אביב מבטיחים כי אירועי "לילה לבן" המסורתיים, שיתקיימו ב-30 ביוני 2022, יהיו השנה מרשימים ומושקעים במיוחד, זאת לאחר שבשנתיים האחרונות לא התקיימו האירועים בשל מגפת הקורונה.

בעירייה עוד לא פרסמו את פרטי האירוע, אך הם מבטיחים כי הם יפצו על השנתיים האחרונות בשלל אירועים, הופעות ואטרקציות ייחודיות. אם להסתמך על אירועי השנים הקודמות, יש לצפות כי העיר צפויה להיות שוקקת במיוחד ומלאה במופעי רחוב ובהופעות חינמיות של כמה מהאמנים החשובים בישראל.

בנוסף, בתי העסק בעיר, בדגש על המסעדות, נוטים ליצור תפריטים מיוחדים לטובת באי האירוע ואף להציע תפריט ארוחת בוקר לטובת המבלים שנשארים לשוטט ברחובותיה של העיר עד שעות הבוקר המוקדמות.

עם הצלחות של האירוע הגיעה כמובן גם ביקורת, ב-2012 בעלי עסקים רבים החרימו את האירוע בעקבות האלימות שנקטו לדבריהם פקחי העירייה נגד מוחים במחאה החברתית. בדרום תל אביב נוסדו אירועי "לילה שחור", אירועי תרבות מחאתיים שיוצאים נגד האפליה התקציבית, לדברי המארגנים, שנוקטת עיריית תל אביב נגד שכונות העיר הדרומיות לעומת השקעת יתר בשכונות הצפוניות "הלבנות".

עושים כבוד לעיר הלבנה

מאז שהכריז ארגון אונסק"ו על אזור "העיר הלבנה" של תל אביב בתור אתר מורשת תרבות עולמי, מציינת עיריית תל אביב בכל שנה את חגיגות ההכרזה באירועי לילה המכונים "לילה לבן". האירועים כוללים הופעות מגוונת, אירועים קולינריים, ומציגים את האפשרויות האינסופיות שטומנת בתוכה עיר התרבות של ישראל, כמו גם את מבני הבאוהאוס הייחודיים שמאפיינים את העיר ומהווים את האוסף האדריכלי הגדול בעולם של סגנון בניה זה. עובדה זו, מושכת אליה תיירים מכל העולם המתעניינים בקסמה המיוחד של תל אביב.

היותה של תל אביב אכסנייה לכמה ממוסדות התרבות החשובים בישראל, כמו גם בית לתרבות מגוונות הכוללת בתוכה גם תרבות שוליים חתרנית, פורצת גבולות ומקורית, הופכת את העיר למקום ייחודי המושך אליו אמנים המקבלים מהעיר השראה ליצירתם.

כך, הלילה הלבן הוא למעשה חגיגה צבעונית בה מתקיימים עשרות אירועי תרבות שנערכים במקביל בכל חלקי העיר – בשכונות בעלות האופי הייחודי ובמרכזי התרבות המגוונים שמציעה העיר. האירועים כולם מתקיימים משעות הערב המוקדמות עד לשעות הקטנות של הלילה, הם פתוחים לקהל הרחב במחירים מוזלים או בחינם ובשל זאת מושכים אליהם מבקרים מכל הארץ.

לילה לבן 2022 יתקיים ברחבי העיר ביום חמישי, 30 ביוני 2022.

Editorial credit: ilya fuller / Shutterstock.com

דילוג לתוכן