המדריך השלם להתאמת חזיות

נשים רבות מסתובבות ללא חזייה מתאימה – הסיבה: התאמה לא נכונה של החזייה. אנחנו יכולות בטעות לחשוב שאף חזייה אינה מעוצבת למבנה הפיזי של החזה שלנו ולכן נגזר עלינו להתפשר על חזייה שאינה נוחה או אינה מתאימה. אבל האמת היא, שמרבית מהנשים מעולם לא עברו התאמה מקצועית ומדויקת של מידת החזה שלהן. מה עושים? לומדים, בודקים ומודדים.

האופן בו חזייה צריכה להיות מונחת

תפקידן של החזיות היא להעניק תמיכה מלאה ובשל כך היא חייבת להתאים למידות הגוף. אף חזייה לא צריכה ללחוץ ובוודאי שאינה אמורה להשאיר סימנים על גבי הגוף לאחר שהסרנו אותה. חזייה נכונה תאסוף את החזה ותרים אותו באופן קל, כך שהתוצאה הסופית אמורה לשפר לנו את המראה וכמובן לאפשר לנו יציבה ותמיכה לגב.

הפרמטרים שקובעים את מידת החזיות

מידות של חזיות מורכבות משני אלמנטים שונים. החלק הראשון הינו בית החזה שמסומן באמצעות מספרים דו ספרתיים והחלק השני הינו הקאפ, או נפח החזה שמסומן על ידי אותיות לועזיות.

בית החזה: המספרים נעים החל מהיקף של 65 ס"מ ועד להיקף של 120 ס"מ ואף יותר. כל אישה צריכה למדוד באמצעות סרט מדידה את היקף בית החזה על מנת להתאים את מידת החזיה.

נפח החזה: הקאפ מתחיל ממידה של A ועד למידה של F ואף יותר.

איך אדע מה המידה שלי?

הדרך הפשוטה ביותר לבדוק את מידת החזיה שלך היא באמצעות סרט מדידה. את סרט המדידה כורכים מסביב לבית החזה כאשר את עומדת בצורה ישרה. מומלץ כמובן לבקש עזרה על מנת שהמדידה תתבצע בצורה אופטימלית. המידה שתתקבל על ידי סרט המדידה היא למעשה ההיקף של בית החזה. מאחר ומידות היקפי החזיות קופצות בכל פעם ב-5 ס"מ, הרי שיש צורך לעגל את התוצאה שקיבלת. אם לדוגמא, ההיקף שהתקבל הינו 74, הרי שמידת ההיקף שתתאים לך תהייה 75 ס"מ.

מדידת בית החזה הינה מעט מסובכת יותר. את סרט המדידה יש לכרוך מסביב לעזור המלא ביותר של החזה, בדרך כלל באזור הפטמות. כעת יש לבדוק במדריך המידות את נפח החזה שלך, הקאפ, אל מול התוצאה שהתקבלה.

מדידת חזייה חדשה

כפי שציינו, כאשר את מגיעה למדוד חזייה חדשה, היא צריכה להיות סגורה באמצעות הסגר הרחב ביותר מאחר ועם הזמן הבד נמתח וכך תהייה לך האפשרות לצמצם את הסגירה לאחר חודשים של שימוש. בנוסף, את הגביעים של החזיה צריך להניח בצורה טובה על גבי החזה בכדי שהחזה יישב בצורה הטבעית ביותר. בחנות כדי לנסות ולנוע ובעיקר להתכופף בכדי לראות שהחזה אינו בורח החוצה מתוך הגביעים. אל תשכחי גם להרים את הידיים ולראות שהכל נשאר במקום ולא זז. רצועות החזייה צריכה להיות מונחות בקו ישר לרוחבו של הגב בצורה צמודה – אך לא לוחצת. את כתפיות החזייה צריך להדק, אך שוב, לא ללחוץ מצד אחד ולא להשאיר אותן רופפות בכדי שלא יברחו מהכתפיים ויפלו כלפי מטה. והכי חשוב, אחרי שמדדת את החזייה וראית שהיא נוחה לך בכל הפרמטרים שציינו, לבשי חולצה, ועדיף חולצת טי שירט, כדי לראות כיצד החזיה נראית מבעד לחולצה. לפעמים החזיה יכולה להיות נוחה ובדיוק למידותך, אך בעלת בליטות שלא נראות טוב מעבד לחולצה.

כשאת מגיעה לרכוש חזיות תני את הדעת לגבי המידה המדויקת לה את נזקקת. אל תתביישי לבקש סיוע ממוכרת מקצועית שתוכל למדוד ולבדוק את המידה שלך ולסייע לך למצוא את החזיה המושלמת עבורך.

קרדיט לתמונה: pexels
דילוג לתוכן