תל אביב מארחת את פסטיבל הקולנוע הגאה ה17

כאשר ברקע מערכת בחירות סוערת, וקולות הומופוביים זוכים לבמה תקשורתית ולגיטימציה, תל אביב ממשיכה לעמוד באומץ ולהראות כי חירויות הפרט הן אינן מילה גסה. וכי יש מקום להכיל את כל הצבעים של המרקם האנושי. השנה, בפעם השבע עשרה, סינמטק תל אביב מארח את פסטיבל הסרטים הגאה.

במהלך הפסטיבל יוקרנו סרטים רבים של יוצרים מהארץ ומחו“ל. סרטים שבדרך כלל אינם מגיעים אל המדיה של המיין סטרים ומספרים את סיפורם של אלו שקולם לא נשמע. יש כאן סרטים עלילתיים הכוללים קומדיות ודרמות, לצד סרטים תיעודיים שוברי מוסכמות. במסגרת הפסטיבל תערך גם תחרות ליוצרים ישראלים.

פסטיבל זה נחשב לאחד מפסטיבלי הלהט“ב הנחשבים בעולם. ובמשך כל ימות השנה הפקת הפסטיבל עוסקת בקידומם של יוצרי קולנוע ישראלים בחו“ל.

ההוויה הישראלית בקולנוע הלהט“ב

עצם קיומה של תעשיית הקולנוע הישראלית הוא בפני עצמו הפתעה. לא שאין כאן יוצרים מוכשרים ושחקנים, ולא שאין כאן סיפורים אישיים ששום תסריטאי לא יכול לדמיין. אבל מה שחסר כאן זה בעיקר תקציב, בכל זאת מדובר בשוק קטן. אך למרות זאת יש כאן סרטים איכותיים שזוכים להצלחות בפסטיבלים רבים בעולם.

אחד מהסרטים שיוקרנו במסגרת הפסטיבל הוא הסרט הקצר ”פוליגרף“. סרט המשקף את נושאי המיניות עם המציאות הבלתי אפשרית של ההוויה הישראלית. הסרט מספר את סיפורה של יסמין, אחות ערבייה, המנהלת רומן עם קצינת מודיעין במהלך מבצע צוק איתן. המתח גובר כאשר אחותה של יסמין מרמאללה מגיעה לביקור.  זהו סרט קצר (20 דקות) בבימוי סמירה סרייה. הסרט מלא בניואנסים המציגים את צומת הדרכים האישי אל מול צומת הדרכים הפוליטי.

ויש גם קומדיות קלילות

ואם התרגלנו לסרטי פסטיבלים המביאים לנו דרמות וסיפוריים אישיים קורעי לב, בפסטיבל זה תוכלו למצוא גם סרטים יותר קלילים, קומדיות להט“ביות מוצלחות שכולם יכולים ליהנות מהן.

במהלך הפסטיבל תוקרן הקומדיה האיטלקית ’מסקרפונה‘ המציגה את סיפורו של אנטוניו. בחר בן שלושים שמוצא את עצמו בחזרה בחיי הרווקות, זאת לאחר שבן זוגו הודיע לו על סיום הקשר. ולאחר שלקח את תפקיד עקר הבית במערכת היחסים, עתה הוא נדרש להתחיל את חייו מחדש. הסרט זכה לביקורות חיוביות ואף זכה בפסטיבלים רבים.

אתם מוזמנים לבקר בפסטיבל, לכאן כולם מוזמנים, וליהנות ממחבר סרטים של יוצרים מקולומביה, צרפת, רומניה, רוסיה, ליטא ועוד מדינות נוספות. הפסטיבל יתקיים ב 27 באוקטובר עד ה 5 בנובמבר בסינמטק תל אביב. יוקרנו בו למעלה מ 60 סרטים באורך מלא ולמעלה מ 100 סרטים קצרים.

דילוג לתוכן