הסכם ממון: הגדרה ומאפיינים

מה זה הסכם ממון? הסכם ממון הוא הסכם פורמאלי הנחתם בין בני זוג, אודות רכושם ונכסיהם ואופן חלוקתו ביניהם. הסכם כזה מסדיר את ענייני חלוקת הרכוש בין בני הזוג, היות וכאשר בני הזוג  מתחתנים, חלק מהרכוש הם מביאים מהעבר הפרטי  שלהם ואילו חלק אחר הוא רכוש שנצבר במהלך הקשר הזוגי לאורך השנים. חשוב להבדיל בין נכסים אלו במסגרת הסכם ממון.

סוגיות של הכנסות, צבירת מוניטין אישי, רכוש שכל אחד מבני הזוג הביא מלפני הקשר, וכן רכוש שנצבר יחדיו בקשר, הקרוי רכוש משותף. הסכם ממון הנערך על ידי עורך דין, חייב להכיל מענה לאופן חלוקת הרכוש הנ"ל, ולהגדיר בצורה מדויקת מה שייך לכל אחד מבני הזוג בנפרד, ומה שייך לבני הזוג בחלוקה משותפת ביניהם .

מהו הסכם ממון תקף משפטית?

הסכם ממון תקף הוא הסכם ממון העומד במטרתו החוקתית וכן שנערך על ידי עורך דין מקצועי שיידע לנסח את תכני ההסכם באופן הטוב ביותר עבור כל אחד מבני הזוג. ומהי מטרתו החוקתית של הסכם ממון? מטרתו היא לטפל בנושאי הממון של בני הזוג ולהסדיר מה יקרה לממון של בני הזוג במקרה של פרידה או מוות של אחד מבני הזוג, חס וחלילה. השאיפה היא ליהנות מחיים ארוכים של אהבה וכבוד הדדי בין בני הזוג, ולכן הסכם הממון מהווה רק אמצעי הגנה כדי לשמור על בני הזוג, מפני חוסר הוודאות בעתידם המשותף. כך הם יוכלו לפתוח את חייהם המשותפים בצורה נכונה ועם תחושת ביטחון גבוהה, שהם אכן עושים את הדבר הנכון ביותר עבורם.

חשיבותו של הסכם ממון עבור בני הזוג

הסכם הממון הוא חשוב לבני הזוג לעתידם ולהקטנת חוסר וודאות בקשר הזוגי. הסכם ממון הוא לא בהכרח סימן לחוסר יציבות בקשר או חוסר אמון בין בני הזוג, אלא דווקא מהווה אמצעי להעצמת השקט הנפשי עבור בני הזוג. כיצד זה אפשרי? זה אפשרי היות וזה מבטא חשיבה מפוכחת וריאליסטית, לעתיד לבוא, כדי להבטיח את שמירת הקשר הטוב בין בני הזוג, גם במקרה של פרידה, אם תתרחש כזו בעתיד. הסכם הממון מעניק הסדרה של חלוקת הנכסים בין בני הזוג כדי להימנע מסכסוכים מרים, במקרה שייפרדו, וכך לשמר בצורה חכמה את היחסים בין בני הזוג, גם אם ייפרדו וגם אם, בתקווה גדולה, יצליחו לשמר את הזוגיות האוהבת לשנים רבות.

הסכם ממון מעניק הזדמנות לבני הזוג לחשיבה ריאליסטית, נטולת אשליית הרומנטיקה של הסרטים ההוליוודיים, על מנת לחזק את הקשר הזוגי ביניהם בצורה מושכלת ואפקטיבית. בסופו של דבר, עדיף, במידה ובעתיד צריך לסיים את הקשר, לסיימו בקשר טוב בין בני הזוג, ולחסוך ריבים וויכוחים בין כותלי בית המשפט. ראייה כזו מעניקה תחושת רוגע ומאפשרת ליהנות מהקשר הזוגי.

מדוע כדאי לכם לפנות אלינו לייעוץ וארגון הסכם ממון?

עו"ד אורי גנור הוא עורך דין בעל ניסיון בכתיבת הסכמי ממון והוא מתמחה בהסכמי ממון  בין בני זוג כולל שירותי נוטריון להסכמי ממון בכל השפות. היתרון אצל עורך הדין גנור הוא שאתם מקבלים עורך דין המתמחה רק בהסכמי ממון, יתרון משמעותי לסיוע ממוקד ואיכותי ברמה גבוהה, עבורכם. אז אל תהססו, פנו כבר היום לאורי גנור, במייל או בטלפון, ותקבלו שירות מקצועי ואדיב. אורי גנור ישמח לעזור לא רק לבני זוג בבניית נוסח הסכם ממון, אלא גם ישמח לסייע  לעורכי דין הצריכים ייעוץ או חוות דעת בניסוח הסכם ממון ללקוחות.

דילוג לתוכן