נחטפה לעזה, אבל שכר דירה צריך לשלם

מאז בוקרו של יום שבת כולנו מבינים כי אנו תחת מלחמה קשה הגובה מאיתנו מחיר כבד. המראות וסיפורי הזוועה קשים מנשוא, ונראה כי כל אחד חווה את המלחמה באופן אישי.

המלחמה נפתחה במתקפת פתע רצחנית, אשר כללה גם חטיפה של אזרחים רבים. ולצערנו עד לשעות אלו איננו יודעים את המספר המדויק של החטופים ומה עלה בגורלם.

בין הקרבנות הראשונים של המתקפה הרצחנית היו גם מבלים רבים שחגגו במסיבת הטבע בדרום. בעודם רוקדים ונהנים לצלילי המוזיקה, הם מצאו את עצמם מותקפים מן הקרקע ומן האוויר, באמצעות טילים, מצנחי רחיפה ממונעים ומאות מחבלים על הקרקע. מה שהוביל למאות הרוגים במקום, וגם חטופים רבים.

המתקפה תפסה את מדינת ישראל בהפתעה, וזהו מחדל שעליו עוד נדבר במשך שנים רבות. אך מנגד, הציבור הישראלי כולו התגייס למען המאמץ המלחמתי והסיוע לקרבנות ובני משפחותיהם. ישראלים רבים נרתמו להתנדבות ולגיוס תרומות, וכבר בשעות הראשונות יכולנו לראות את התורים הארוכים בבית החולים איכילוב בתל אביב – תורים של ישראלים המבקשים לתרום מנות דם.

אך לצד רוח ההתנדבות הישראלית, והמשפחות הרבות שפתחו את ליבן ואת ביתם על מנת לעזור – לצערנו נתקלנו גם במקרה מזעזע של אטימות לב.

ענבר נחטפה לעזה, בעל הדירה רוצה את הכסף

בין הנוכחים במסיבה הייתה גם ענבר הימן, מתנדבת שתפקידה להעניק עזרה למבלים שנקלעו למצוקה בעקבות שימוש בסמים. בין סרטוני הווידאו הראשונים שהגיעו מהאירוע היה ניתן לראות כי ענבר נלקחה על יד מחבלי החמאס. וגם נוכחים באירוע אישרו כי ראו את מחבלי החמאס מובילים אותה על אופנוע לכיוון עזה. מאז, גורלה של ענבר, כמו גם יתר החטופים, לא ידוע. מדינת ישראל כולה מתפללת לשלומה ולשלום החטופים.

ענבר, כמו צעירים רבים בני גילה, מתגוררת בדירת שותפים בחיפה. לאחר אירוע החטיפה פנה בעל הדירה אל השותף של ענבר ודרש את שכר הדירה. השותף כמובן מייד הבהיר כי ישלם את חלקו בשכר הדירה, וציפה להבנה וסבלנות מצידו של בעל הדירה. לתדהמתו של השותף לדירה, וגם לתדהמתנו, בעל הדירה סירב לגלות שום התחשבות והבנה למצב.

על פי הודעות הוואטסאפ ששלח בעל הדירה לשותף של ענבר, הוא ביקש כי בני משפחתה של החטופה יפנו את החדר וימצאו דרך דייר חלופי (אם אינם יכולים לשלם את שכר הדירה). בעל הדירה מתעקש כי זוהי זכותו על פי החוזה, ואף מאיים לממש את כספי הערבים. אך מבלי להידרש לסוגיה המשפטית, אין ספק כי מדובר כאן במקרה יוצא דופן של אטימות לב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן