יום שיער טוב, כל יום – החלקת קרטין

יש נשים שנולדו עם שיער חלק ונוח לתפעול והן לא מכירות מקרוב את ההשפעה של גורמי מזג אוויר כמו לחות, יובש, רוח, שמש ומים. השיער שלהן בסך הכל מסתדר. ויש נשים ונערות רבות (למעשה באזור שבו אנו חיים הן הרוב) שהשיער שלהן מאתגר מאד, שלא לומר, כמעט בלתי אפשרי לסידור ונע בין גלי למתולתל מאד. נשים ונערות כאלה חוות נפיחות, לחות וברוב הימים אין להן מושג איך השיער שלהן ייראה כשיקומו בבוקר. הן מתפללות בכל לילה לפני השינה: "אלוהים, תעשה שמחר יהיה לי יום שיער טוב".

בשנים האחרונות החל טרנד המתולתלות, שנושאות בגאווה את רעמתן ומוותרות על הפן וההחלקה, אך רבות מאד, אולי רבות יותר, עדיין חולמות על שיער חלק וקל לסידור. בשביל לענות על הצורך שלהן פותחו בשנים האחרונות אין סוף מוצרים ושיטות להחלקת קרטין. השיטות מגוונות מאד וכל אחת מהן מתאימה לסוג שיער ספציפי ולמצב הספציפי של האישה/נערה שמעוניינת בהחלקה.

החלקת קרטין היא פתרון נוח וקל עבור נשים שנמאס להן להתעסק בשיער שלהן. הן לא רוצות להתפלל ליום שיער טוב. הן רוצות שכל יום יהיה יום שיער טוב, או לפחות סביר. פרט לכך, יש נשים שמרגישות שהחלקת קרטין מאפשרת להן לשקם את שיערן מנזקים שונים שעבר ומונעת נזקים שנגרמים בעקבות הפן הידוע לשמצה שאם לומר זאת בפשטות –שורף את השיער.

מורה נבוכים: מה זה החלקת קרטין?

רגע לפני שניגשות לבחור את החלקת השיער המתאימה, יש לעצור ולהבין מהי החלקת קרטין ברמה הבסיסית. החלקת קרטין היא בעצם פעולה שמשנה את מבנה השערה.

איך זה עובד?

השערה היא גליל שמורכב משלוש שכבות של חלבון. החלק המרכזי, הקרטין, מורכב מחלקיקים שמחוברים אחד לשני באופן כימי. ככל שיותר חלקיקים מחוברים אחד לשני כך השיער יהיה מתולתל יותר. החלקת קרטין היא פעולה שחודרת את שכבת ההגנה של השערה ולמעשה משנה את החיבורים של הקרטין ובכך משנה את צורתו של השיער. כך למעשה ניתן להשיג שיער חלק, גם אם נולדת מתולתלת לחלוטין.

איך בוחרים סוג החלקת קרטין?

ראשית, חשוב מאד לוודא שהשיטה שבחרת בה מאושרת על ידי משרד הבריאות. לא כל מכון או מספרה שעושים החלקת קרטין מחזיקים באישור כזה שבלעדיו יכולות לקרות תאונות מצערות. קל לבדוק מי מחזיק באישורים כאלה ברשימה של משרד הבריאות שניתן למצוא באינטרנט.

ישנם סוגים רבים של החלקת קרטין, מהחלקה שמותאמת לשיער שעבר הבהרה כימית, פעולה מאד אגרסיבית שהופכת את השיער לפגיע ושביר. לשיער כזה תתאים החלקת קרטין אורגנית שנחשבת עדינה לשיער ואף בריאה לו.

שיער שעבר צביעה הוא אמנם פגיע יותר, אך בשונה מהבהרה, צביעה היא לא פעולה מאד אגרסיבית ולכן לשיער כזה מתאימות שיטות נוספות מעבר להחלקת קרטין אורגנית.

שיער שלא עבר צביעה או הבהרה יוכל לעמוד היטב בכל סוג של החלקה וברמית הסיכויים התוצאות יהיו נהדרות.

לנשים בעלות שיער לבן לא מומלץ לבצע החלקה כלל, גם לא החלקת קרטין אורגנית.

דילוג לתוכן