כיצד מוצאים עורך דין מומחה לדיני משפחה

ניתן לומר באופן חד משמעי כי בחירת עורך דין לענייני משפחה היא בחירה משמעותית במיוחד שכן, טיפול משפטי מסוג כזה אשר טומן בחובו מגוון רחב של תחומים שונים ומגוונים, לרבות כאלה המשיקים לשבר רגשי, כעס, אינטימיות ואכזבה מהאנשים הקרובים ביותר.

לכן, כאשר אנו מדברים על ההחלטות הקשורות בגירושין, משמורת ילדים וכיוצא בכך, חשוב לוודא כי הבחירה מתבצעת בצורה האידיאלית ביותר, בחירה כזו שתאפשר מענה מלא ומקיף לכלל הצרכים האישיים שלכם לאורך ההליך המשפטי.

על כן, מיותר לציין כי יחד עם חלוף השנים והתפתחות הענף, נוספו להיצע עורכי הדין לא מעט אנשי מקצוע חדשים, בעוד שישנם כאלה איכותיים יותר ואיכותיים פחות. לכן, במידה ואתם מבולבולים מהמגוון הרחב הקיים בשוק ולא יודעים מאיפה כדאי לכם להתחיל, ריכזנו עבורכם במאמר הבא מספר פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון טרם ביצוע הבחירה הסופית, במטרה לוודא כי אתם אכן בוחרים בבחירה המתאימה ביותר עבור הצרכים האישיים שלכם:

1. פגישת ייעוץ ראשונית

כאשר אנו מדברים על בחירת עורך דין משפחה , ניכר כי אחד הפרמטרים הראשונים שיש לייחס אליהם חשיבות יהיה התאמת הייצוג של עורך הדין למטרות האישיות שלכן. שכן, בראש ובראשונה יהיה עליכם לבצע פגישת ייעוץ ואפיון ראשונית טרם כניסתם להליך המשפטי. מדובר למעשה על פגישה שאחד מהתפקידים העיקריים שלה יהיה להבהיר ללקוח את המצב המשפטי אליו הוא נתון, לצד הסיכויים שלו להצלחה בתיק המשפטי.

בהתאם לכך, תכליל פגישת הייעוץ אפיון מעמיק של היסודות והאסטרטגיות להשגת היעד הרצוי בתום ההליך המשפטי. פגישת הייעוץ הראשונית היא פגישה מורכבת ואינטנסיבית במיוחד, כזו שעורך דין טוב יוכל להעביר בשעתיים במטרה להבין את המצב אליו נתון הלקוח ומהן האפשרויות השונות העומדות מולו.

2. השקפת עולם

יתרון נוסף ומשמעותי לא פחות יהיה כי במהלך פגישות הייעוץ הראשוניות תהיה האפשרות ללקוח להתרשם מאיש המקצוע שנמצא מולו, לבחון האם הוא אכן עונה בצורה מלאה על הצרכים האישיים שלכם וכיוצא בכך.

אי לכך, מדובר על בחירה המחייבת לטמון בחובה השקפת עולם זהה שכן, מדובר על פרמטר שניתן לבחון רק באמצעות פגישה פרונטלית. יתר על כך, הרי שמדובר על הזדמנות מצוינת של הלקוח להבין לעומק האם הוא אכן מעוניין בעורך דין המחזיק בנקודת מבט דומה לשלו, או שעבור התיק הנ"ל – יעדיף הלקוח לבחור באיש מקצוע שמגיע עם הניסיון וארגז הכלים הרלוונטי בלבד, לצורך הייצוג הרלוונטי.

3. זמינות וגמישות

ניתן לומר באופן חד משמעי כי בעת בה אנו מדברים על תחום דיני המשפחה והירושה, חשוב לוודא כי אתם בוחרים באיש מקצוע שאכן מבין את הסיטואציה לעומק. על כן, על הלקוח לדעת כי במהלך אחת התקופות הקשות בחייו, ישנו איש מקצוע אמין ומנוסה שנמצא לצדו לאורך ההליך.

קרדיט תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן