אזרחות גרמנית – שאלות ותשובות נפוצות

אפשר לומר באופן חד משמעי כי שורת היתרונות המתלווה אל קבלת אזרחות גרמנית היא רחבה ומגוונת. לדוגמא, בעת בה תקבלו אזרחות גרמנית בליווי דרכון גרמני הרי שתוכלו להנות מקבלת מלגות לימודים ברחבי אירופה, מגוון רחב של אפשרויות עבודה, אפשרות לפתיחת עסק באירופה, לימודים כמעט ללא עלות, כניסה ללא ויזה לארצות הברית ועוד מגוון רחב של הקלות משמעותיות שהופכים את התהליך למשתלם במיוחד. ובכן, במהלך שנת 2021 נחקק בממשלת גרמניה חוק חדש שתפקידו העיקרי הינו להקל על תנאי הקבלה בקבלת דרכון גרמני ואזרחות גרמנית. זאת בעוד כי החוק מעלה שאלות הסובבות סביב הסיכויים ותנאי הקבלה החדשים לקבלת הדרכון הגרמני. על כן, במטרה לעשות לכם סדר בנושא, ריכזנו עבורכם למאמר הבא מספר שאלות ותשובות נפוצות הקשורות באופן ישיר להוצאת אזרחות גרמנית .

האזרחות שלי נשללה בעקבות שירות צבאי. האם ניתן לחדש?

תחילה, יש לציין כי החוק בגרמניה קובע כי בתור אזרחים גרמנים יהיה עליכם לבקש אישור מטעם ממשלת גרמניה לצורך עשיית השירות הצבאי שלכם. בעת בה תבקשו להאריך את תוקף הדרכון הגרמני שלכם, תבקש ממכם השגרירות אישור מטעם צבא ההגנה לישראל אודות תקופת השירות שלכם. במידה ושירתם בקבע במהלך תקופת הזמן הרלוונטית לחוק בגרמניה, הרי שהדרכון שלכם יילקח ולא יוארך. יחד עם האמור, הסיכוי שלכם לחדש את הדרכון הגרמני מחדש הוא גבוה במיוחד. זאת לאור העובדה כי קיים הבדל משמעותי בין הליך הקבלה הראשוני בו קיבלתם את האזרחות הגרמנית לראשונה לבין ההליך של הבקשה מחדש. 

לפני החתונה קיבלתי דרכון גרמני וכעת הילדים שלי מסורבים, מדוע?

הגרמנים מסרבים לכך לאור העובדה כי אתם, בתור אזרחי גרמניה בחרתם להתחתן ולשנות את שמכם ולכן, לא קיימת התאמה בין השם שלכם בדרכון הישראלי לבין השם בדרכון הישראלי. במטרה לוודא כי הילדים שלכם אכן יקבלו דרכון גרמני, הרי שיהיה עליכם לבצע הליך גרמני של שינוי שם. זאת בעוד כי רק בעת קבלת ההיתר הרלוונטי תוכלו להתחיל בתהליך קבלת האזרחות הגרמנית עבור הילדים שלכם. 

האם שגרירות גרמניה היא זו אשר קובעת?

בניגוד לדעה הציבורית הרווחת אשר נוטה לחברה כי שגרירות גרמניה היא זו שמכריעה, הרי שהמציאות משדרת תמונה אחרת לחלוטין. זאת בעוד כי שגרירות גרמניה לא מחליטה דבר, אלא מבצעת שימוש בתור תחנת מעבר של המסמכים הרלוונטיים אשר נשלחים ישירות אל הגורם הפוסק בעניין בממשלת גרמניה והגורם הזה הוא משרד הפנים הגרמני.
בשורה התחתונה, במידה ולא יצא לכם מעולם להתנסות בתהליך ואתם עדיין לא יודעים מאיפה כדאי לכם להתחיל, ההמלצה שלנו תהיה לפנות לשירותיו של עורך דין גרמני שיסייע לכם בצורה המקצועית ביותר בהשגת הדרכון הנשחק.

קרדיט תמונה – FREEPIK

דילוג לתוכן