ארנונה בתל אביב; כמה משלמים, מה חשוב לדעת והיכן בתל אביב הארנונה גבוהה יותר?

רגע לפני משדברים על עיריית תל אביב ארנונה, אולי שווה להכיר שתל אביב מהווה לא פחות מאשר הגשמה של חלום וחזון ציוניים מאת זאב הרצל. בעוד כי במרוצת השנים תל אביב הפכה לאחת מ-2 הערים הכי משמעותיות, הגדולות והצבעוניות בישראל, נכון להיום, תל אביב מונה כחצי מיליון תושבים (אולי קצת פחות). היא התחילה מעיר קטנטונת אשר כללה 60 בתי מגורים (בשנת 1910), את הגימנסיה הנקראת "הרצליה" ומספר רחובות נוספים. 

מדוע הארנונה בתל אביב נחשבת זולה?

כיום, "עיריית תל אביב ארנונה" הינו נושא אשר מעסיק מאות אלפי תושבים תל אביביים, ונכון לשנת 2023, תל אביב נחשבת אחת הערים הזולות ביותר בתשלומי הארנונה. לא פעם נטען כי הארנונה בתל אביב זולה בעקבות העובדה שבתל אביב ישנם המון בתי עסקים אשר חולקים בארנונה עם האזרחים. 

בניגוד לערים אחרות (כמו למשל גבעתיים אשר גובה כ-900 ₪ ארנונה לחודשיים), בתל אביב הארנונה נחשבת מאוד זולה. ליתר דיוק, בתל אביב הארנונה נחשבת אחת הזולות ביותר בארץ, כאשר המחיר למטר מרובע עומד על 55.94 ₪ בלבד. בעלות של כ-56 ₪ למ"ר, תוכלו להתגורר בתל אביב במגוון אזורים שונים, החל מדרום תל אביב, דרך מרכזה ועד לצפון תל אביב. 

כמה מילים על אישורים חריגים 

יש לציין כי עיריית תל אביב, או ליתר דיוק מועצת העירייה, קובעת את הארנונה במסגרת צו הארנונה. צו זה ניתן מתוקף הסמכות המוקנית למועצת עיריית תל אביב בכפוף לחוק הסדרים במשק המדינה. כמו כן, חשוב לדעת שהעירייה רשאית על פי חוק לחרוג מהוראות מסוימות. זאת, תחת הסמכות של תקנות הסדרים ובכפוף לאישור חריג. 

במקרה שיש צורך בהוצאה של אישור חריג לקביעת תשלומי ארנונה, מועצת עיריית תל אביב נדרשת לקבל את אותו אישור מאת שר האוצר וכן שר הפנים. בנוסף, יש לציין כי התוקף של אישורים חריגים הוא מ-1 בינואר של אותה שנה שבה האישור הונפק, גם אם האישור ניתן במהלך השנה (בכל חודש במהלך אותה שנה). 

לסיכום, אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי עיריית תל אביב ארנונה, אתם מוזמנים ליצור קשר באופן ישיר עם מוקד 106. לאחר ניתוב קצר, אתם תוכלו לדבר עם נציג\ת העירייה שיוכלו לספק לכם את כל הפרטים הנדרשים לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן