אטרקציות למבוגרים בתל אביב של ימינו

תל אביב היא עיר שיש לה הרבה מה להציע. זה המקום המושלם לאנשים שרוצים לחוות את ישראל בדרך חדשה, אפשר להגיד בדרך אורבנית ומודרנית. בשורות הבאות ריכזנו את כל מה שכדאי לדעת על תל אביב, האטרקציות שהיא מציעה ומה שבין לבין.

קודם כל, יש לכם את נמל יפו ונמל תל אביב, שאלו הנמלים החשובים והעמוסים בארץ. הנמל ממוקם בחלקה הדרומי של תל אביב והוא מתחבר ליפו, שנבנתה במקור כנמל ימי עתיק בים התיכון. במקביל, יש לכם את נמל רידינג שמאפשר הליכה רומנטית לאורך המזח ולצלילי הגלים המתנפצים. כמו כן, יש לכם את העיר העתיקה ביפו.

העיר העתיקה ביפו תל אביב

העיר העתיקה שופצה ושוחזרה עם הזמן והיא מציגה כעת ארכיטקטורה מדהימה ואתרים היסטוריים שכדאי לחקור. תוכלו למצוא את העיר העתיקה במרכז יפו, בצמוד ל"שעון" המפורסם ובמקביל לחוף יפו. ואם אתם כבר שם, לכו לבקר בשוק הפשפשים הנודע.

לאחר שתבקרו בעיר העתיקה, תוכלו להגיע למוזיאון ישראל לאמנות שנמצא במרכז תל אביב. מוזיאון זה מאכלס למעלה מאלפי יצירות אמנות מרחבי העולם. יש בו אוסף מרשים המשתרע על פני כל התקופות, כולל אמנות עתיקה וימי הביניים.

הליכה בפארק הירקון ואולי גם קפה על הדרך

פארק הירקון הוא פארק יפהפה עם שבילי הליכה ומסלולי ריצה המקיפים את נחל הירקון. הוא גם מלא בעצים ופרחים שהופכים אותו למקום נהדר לפיקניקים או סתם להירגע על הדשא. אם אתם כבר באזור, תוכלו לעצור באחד מבתי הקפה הפזורים לרוחב הפארק, אולי גם לשבת על איזה כוס יין משובח.

וכמו כן, מומלץ להגיע גם לבית ביאליק. זהו אחד מציוני הדרך המפורסמים של תל אביב, המוקדש למשורר העברי הראשון בהיסטוריה – חיים נחמן ביאליק. באזור זה גם תמצאו את שדרות גורדון שמהוות מוקד משיכה עבור תיירים רבים.

בנייני באוהאוס בתל אביב

ואם אתם כבר בעניינים של שדרות כיפיות להליכה, ברחוב דיזנגוף המשקיף לים תוכלו למצוא בנייני באוהאוס משוחזרים ומשופצים. מי שאוהב אדריכלות במיטבה יוכל ממש להנות מהליכה מול מבנים אלו.

כמו כן, יש לכם את גן העצמאות, קפה הלל בשוק הישן של יפו שנחשב אטרקציה בפני עצמו, את הסינמטק, רחוב בן יהודה – רחוב הקניות הראשי של ישראל, רובע יפו הישן – החלק העתיק ביותר של תל אביב ואחת השכונות ההיסטוריות שלו ועוד.

דילוג לתוכן