פוטושופ, תוכנה שהולכת ומשתדרגת

כל שנה מתחדשים המון כלים ופלאגינים לעיצוב בתוכנת פוטושופ, התוכנה הבסיסית כל ייעודה היה לעבד תמונה שצולמה לרוב בתנאים הכי אופטימליים ועם החדות הכי מקסימלית שניתן.

הרי למרות שיש כל כך הרבה כלים בגרסאות המתקדמות של תוכנת הפוטושופ, זה עדיין לא פוטר אותנו או את צלמי התמונות שמיועדות לעיבוד, לעשות עבודות גרועות בצילום ולצלם תמונות "שרופות" תמונות לא בפוקוס, מטושטשות, תמונות ברזולוציה קטנה שאם נרצה להגדיל יהיו כבר לא ברורות.

הכלים החדשים

המהות העיקרית של התוכנה תמיד נשארה, אך עליה נתווספו כלים שונים ומשונים שמטרתם היא לא רק לעזור לשפר את התמונה או לעוות אותה, אלא גם להוסיף לה עוד אלמנטים, אלמנטים תלת מימדיים שניתן לערוך, ניתן לערוך בה סרטוני גיפים קטנים שזה פורמט שמירה מסויים של תמונה שברצף תמונות עולה יכול להיווצר סרטון קטן שניתן אף להעלות לאתרי אינטרנט ולצפות במין סרטון "סטופ מושיון" פריים אחרי פריים, שנעשה כולו בעזרת הפיצ'רים שמתווספים לפוטושופ.

כלים לאינטרנט

בעידן האינטרנט של היום, אפילו האתרים הולכים ומשתדרגים ומתחדשים יד ביד עם התפתחות הטכנולוגיה, את הלייאאוט לאתר לרוב בונים ומעצבים באמצעות הכלים שנמצאים בתוכנת פוטושופ, יש בתוכנה כלים שברגע שאנו מעצבים עמוד מסויים לדף אינטרנט יש באפשרותנו "לחתוך" את העמוד לחתיכות שכל אחד מהן מייצג חלק מהפאזל הגדול שנקרא דף עמוד אינטרנט, יפה צבעוני אפילו עם ייצוג ללינקים ולאימג'ים ואפילו סרטוני ווידאו.

את הפעולה הזו ניתן לבצע באמצעות כלי ה slice שאיתו אנו ממש כמו עוגה מלבנית חותכים לאורך ולרוחב ובוחרים לפי ראות עינינו מה יהיה גודל החתיכה שאנו נצטרך להיעזר בה לשם בניית האתר שלנו, וכשנסיים, נשמור את כל החתיכות בקבצים מיוחדים שמיועדים לאינטרנט.

הגודל כן חשוב

היום כשנכנסים לאתר אינטרנט מאוד חשובה מהירות ההעלאה המושלמת שלו, אם תשימו לב, ראיתם באנר מגניב לחצתם עליו הגעתם לאתר ולאתר יש פוטנציאל להיות מדהים, מקפיץ, אבל כיוון שהתמונות וסרטוני הווידאו שבו ועוד קבצים הועלו בצורה לא חכמה עם משקלים ממש גדולים ייקח הרבה זמן לאתר להעלות את הכל ואתם כגולשים עם כל הכבוד שיש לכם למותג שממש רציתם לראות את האתר שבנה.

לא יהיה זמן לחכות, אתם תסגרו את הדפדפן מחשש שאולי הוא מקולקל ותפתחו מחדש באתר אחר לגמרי, אז מאוד חשוב לדאוג להקטין מבחינת משקל כמה שיותר אלמנטים בדפי האתר וזאת עושים גם באמצעות הפוטושופ עם פקודה פשוטה save for web ושם ממש ניתן לראות מה יהיה המשקל ואיך להקטינו.

דילוג לתוכן