הזמן של הגיל השלישי: שבוע הגמלאיות והגמלאים בתל אביב

עיריית תל אביב-יפו תקיים החודש את שבוע הגמלאית והגמלאי ה-22 במספר. מטרתו של שבוע זה היא להוקיר את תושביה הוותיקים של העיר ואת תרומתם לעיר במשך השנים. השבוע יתאפיין בשלל פעילויות מגוונות, בכל רחבי העיר, במחירים מסובסדים וזולים במיוחד.

זו הפעם ה-22 שעיריית תל-אביב-יפו מקיימת את שבוע הגמלאי והגמלאית ברחבי העיר, כמחווה והוקרה לאזרחים ולאזרחיות הוותיקים שתרמו לחברה ולעיר במשך כל השנים. במהלך השבוע יתקיימו פעילויות מגוונות בכל אזורי העיר, במחירים מוזלים ומסובסדים, לרווחת התושבים והתושבות הוותיקים.

מתי? בין ה-19.3 ל-2.4.

היכן? בכל רחבי העיר.

תל אביב, עיר לצעירים בלבד?

לתל אביב יש תדמית של עיר הצעירים ואכן, סיבוב קצר ברחובות העיר מלמד שהיא אכן עיר שהצעירים מכתיבים את אופייה. עם זאת, כשמביטים בתשומת לב, רואים כי העיר עוסקת רבות בשנים האחרונות להתאים עצמה גם עבור בני הגיל השלישי. דבר זה מתאפיין בשלל פעילויות והתייחסויות לגיל זה, שמתקיימות ביוזמת העירייה ולא רק.

הסיבה לכך היא שיותר ויותר עיריות ומוסדות מבינים שהזקנים של היום הם כבר ממש לא כמו הזקנים של פעם. כיום, עם העלייה בתוחלת החיים, אנשים בגיל השלישי הם אוכלוסייה שחיה שנים רבות, יש לה זמן בשפע והיא דורשת התייחסות והשקעה לא פחות מהצעירים. אנשים בגיל פנסיה, בין אם בגילים הצעירים או המבוגרים יותר צורכים תרבות, מחפשים מקומות להיפגש, ליהנות מזמן איכות ומטפחים עבור עצמם חיים עשירים ומגוונים.

בעיר תל אביב ישנם אזרחים ותיקים רבים שחיים בה, חלקם תרמו רבות לעיר ובוחרים להמשיך לחיות בה גם בגיל הזקנה. בשנים האחרונות מציעה העיר לאותם תושבים סוגים שונים של פעילויות תרבות והטבות.

אחת מהן היא דיגיתל 60+, כרטיס המיועד כל כולו לבני הגיל השלישי המתגוררים בעיר. השירות מציע לתושבים הוותיקים הטבות במוסדות תרבות – מופעי אופרה, הצגות, קונצרטים, תערוכות, הצגות, סרטים וכו'.

בנוסף, מציע הכרטיס גם הנחות בבתי עסק שונים, תכנים חינמיים כמו אימוני ספורט, עדכונים על אירועים המותאמים לגיל השלישי, סיורים וטיולים, הרצאות, סדנאות ועוד.

בעירייה מבטיחים כי החברות בדיגיתל 60+ משאירה את החברים בה מעודכנים בכל האירועים החשובים וגם במידע עירוני חשוב כמו עבודות שיפוצים ובנייה, עבודות בכביש, שיבושים שונים ועוד. בנוסף, ההצטרפות לדיגיתל 60+ היא אוטומטית והעדכונים מגיעים בצורת מייל שבועי, עדכונים בסלולר וגם אפשרות לשוחח עם נציג שירות דרך הטלפון.

דילוג לתוכן