נעים בסופ"ש – מבשרת ציון תצטרף למיזם של עיריית תל אביב-יפו

העיר תל אביב-יפו היתה החלוצה וכעת עיריות ומועצות נוספות באות בעקבותיה ובוחרות להצטרף למיזם "נעים בסופ"ש" שמאפשר לתושבים לנסוע בתחבורה ציבורית במהלך סוף השבוע.

מיום שישי ה-2 ביוני 2023 תצטרף גם מועצה מקומית מבשרת ציון והמועצות אבו גוש ומטה יהודה למערך התחבורה החלוצי. המערך התחבורתי מאפשר לתושבים לנסוע לתל אביב וממנה, בחינם, וכך להתחבר גם לרשויות נוספות.

הקו החדש שמספרו 715 יפעל בימי שישי מהשעה 19:00 ועד ל-3:00 בבוקר. בימי שבת תחל פעילות הקו בשעה 11:00 ותסתיים בשעה 18:00. תחילת הקו במעוז ציון במבשרת ציון והוא יעבור בקניון הראל, בשדרות הראל, במחלף חמד, במחלף שורש עד לתחנות תל אביב-יפו: רוטשילד, דיזינגוף, חוף הים והנמל.

על מנת להתעדכן בשעות, במיקומים ובזמנים המדויקים של קווי מיזם "נעים בסופ"ש" יש להוריד את אחת מאפליקציות התחבורה, שם מופיע כל המידע באופן בהיר ומסודר. בנוסף, לשאלות וליצירת קשר עם שירות הלקוחות ניתן ליצור קשר עם מוקד המיזם במספר: 03-9676000.

הצטרפותה של מבשרת ציון למערך כמצטרפת התשיעית באה לאחר הצטרפותן של הוד השרון, גבעתיים, מודיעין-מכבים-רעות, כפר סבא, רמת השרון, קרית אונו, שוהם ותל אביב כמובן.

כמו אוויר לנשימה

מערך "נעים בסופ"ש" החל לפעול ב-2019 רגע לפני התפרצות הקורונה. מאז הקמתו הוא משרת באופן מוצלח ביותר מעל ל-30 אלף נוסעים בכל סוף שבוע.

כיום מונה המערך 13 קווים, כ-500 תחנות והוא מעניק לתושבי הערים החברות בו אפשרות לנוע בחופשיות בין מרכזי הערים ובין השכונות בימי סוף השבוע בהם אין תחבורה ציבורית כלל, תוך השתדלות להתחשב בשומרי שבת.

היתרון הגדול של המיזם, מעבר לעובדה שהוא מקל על הציבור ומאפשר לו לנוע בחופשיות גם בימים בהם אין תחבורה ציבורית, הוא שהוא משחרר את הציבור משימוש ברכב פרטי, דבר שתורם לכלכלה, לאיכות הסביבה, לבריאותם הנפשית והפיזית של הנוסעים, לצמצום העומס בכבישים ועוד.

בנוסף, המיזם מאפשר לאנשים ללא רכב, לאנשים עם מוגבלויות, לבני נוער ולקשישים, לנוע בחופשיות ולחסוך כספים רבים על מנת לנוע בשבת.

מיזם "נעים בסופ"ש" נתפס עבור רבים כאוויר לנשימה ממש, משום שהוא מאפשר חופש תנועה ואפשרות לנוע בקלות בסופי השבוע, דבר משמעותי ביותר במצב בו התחבורה הציבורית כולה נכנסת לשיתוק מוחלט בסופי השבוע ואין כל אפשרות להתנייד בעזרתה, וזאת מתוך סיבות של שמירת שבת.

עם זאת, המציאות הממשית היא שבסופי השבוע ובחגים כבישי ישראל עמוסים במכוניות ואזרחים רבים מחזיקים ברכב רק בשביל היכולת לנוע בסופי שבוע.

קרדיט תמונה shutterstock.com / Vered Barequet

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן